Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ବିହାର ଲଢେଇ: ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଶେଷ, ଭୋଟରଙ୍କ ମନରେ ନଥିଲା କରୋନା ଭୟ, କଲେ ବମ୍ପର ଭୋଟିଂ

28/10/2020 at 6:29 PM

ପାଟନା ୨୮।୧୦: କରୋନା କାଳରେ ହେଉଥିବା ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ସଂପନ୍ନ ହୋଇଛି। ବୁଧବାର ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୦ ପାଇଁ ୧୬ ଜିଲ୍ଲାର ୭୧ଟି ଆସନରେ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ ହୋଇଛି। ଏଥିସହ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନରେ ୧୦୬୬ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଇଭିଏମସରେ ସିଲ୍ ହୋଇ ଯାଇଛି। ସବୁଠୁ ବଡ କଥା

କରୋନା କାରଣରୁ ମତଦାନ ସମୟରେ ବହୁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିଲା। ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା। ବିନା ମାସ୍କରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଆସିଥିବା ଭୋଟରଙ୍କୁ ମତଦାନ ଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନଥିଲା। କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା। କାଁ ଭାଁ ଘଟଣାକୁ ବାଦ୍ ଦେଲେ ମତଦାନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥିଲା।

ଭୋଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନାହିଁନଥିବା ଉତ୍ସାହ

ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଏହି ପର୍ବରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ମତଦାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସବୁ ବୟସର ମତଦାତାଙ୍କ ଲମ୍ବା ଧାଡି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହ ପ୍ରଥମ ଥର ଭୋଟ୍ ଦେଉଥିବା ମତଦାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଥିଲା। ସେମାନେ ଏହି ସୁଯୋଗକୁ ହାତଛଡା କରିବାକୁ ଚାହିଁନଥିଲେ ଏବଂ ନିଜର ମତାଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଆଶାଠୁ ଢେର ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଘରୁ ବାହାରି ନିଜର ମନ ପସନ୍ଦର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଇଭିଏମ୍ ବଟନ ଚାପି ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ମତଦାନ

ବୁଧବାର ସକାଳେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସମୟରେ କିଛି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଇଭିଏମ ତ୍ରୁଟିର ଅଭିଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ମାତ୍ର ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗର କର୍ମଚାରୀ ଏହାକୁ ଶୀଘ୍ର ଠିକ୍ କରି ଦେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଭୋଟର ଦାବି ପୂରଣ ହୋଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଭୋଟ୍ ବର୍ଜନ କରିଥିଲେ। ମୋଟ୍ ଉପରେ ସମସ୍ତ ୭୧ ଆସନରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ମତଦାନ ସଂପନ୍ନ ହୋଇଛି। କରୋନା କାଳରେ ହେଉଥିବା ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଲୋକେ ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ମତଦାନ ସମୟରେ କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ର ମଧ୍ୟ ଅନୁପାଳନ କରିବା ସହିତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭୋଟ୍ ବେଳେ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts