Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କନ୍ଧମାଳ : କନ୍ଧମାଳରେ ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ୍ , ପୁଣି ୧୯ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ସୁଶିଲ ମୋଦି ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ, ରାମବିଳାସ ପାଶଓ୍ବାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଲା ବିଜେପି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୧ରୁ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌, କରୋନା ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସହ ଏସ୍‌ଓପି ପାଳନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବାଜିରାଉତ ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ବସ୍‌ ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ଦୁଇ ଯୁବକ ଏବଂ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମପଦ ସମ୍ମାନ, ୨୫ ଜଣ ଶିଳ୍ପୀ ହେବେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ ଗିରଫ, କୁବେର ଜଙ୍ଗଲ ଅଫିସରଙ୍କ ଅମାପ ସଂପତ୍ତି ଠାବ କରିଛି ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||

ସମଗ୍ର କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟକାରେ ସାମାନ୍ୟ ହେଉଛି ସ୍ଥିତି : ଇଦ୍ ପାଇଁ ଉତ୍ସବ ମୁଖର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘାଟି

12/08/2019 at 8:35 AM

 ଶ୍ରୀନଗର ୧୨/୮: ଇଦ୍ ପାଳନ ପାଇଁ ଉତ୍ସବ ମୁଖର ଭୂସ୍ବର୍ଗ। ୩୭୦ ଧାରା ଉଠିବା ପରେ ଧିରେ ଧିରେ ପରିସ୍ଥିତି ସାମାନ୍ୟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଜି ଇଦ୍  ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ମସଜିଦ୍ ରେ ନମାଜ ପାଠ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ସେହିପରି ପର୍ବ ପାଳନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସୁରକ୍ଷା କଡ଼ା ରହିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଲୋକମାନେ ବଜାରରୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିନିଷ କିଣାକିଣି କରିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଲୋକଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଆଜି ଘାଟିରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଏଟିଏମ୍  ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ରହିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି ।

ଘାଟିରେ ଲୋକେ ଯେପରି ସୁବିଧାରେ ଧୁମଧାମରେ ପର୍ବ ପାଳନ କରିବେ ସେଥି ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ଅଢ଼େଇ ଲକ୍ଷ ଖାସିର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଛେଳି ଛଡ଼ା କୁକୁଡା, ଅଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଯେପରି ଆବଶ୍ୟକତା ମୁତାବକ ମିଳିବ ସେଥି ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖାଯାଇଛି । ଜରୁରୀ ଆବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ଯେପରି ପରିବା, ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଆଦି ଯେମିତି ହାତ ପାହାନ୍ତାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସେଥି ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥର ଯେପରି କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅଭାବ ନରହିବ ସେଥି ପାଇଁ ସରକାରୀ ଗୋଦାମ ଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ମାସ ମାସ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ଗଚ୍ଛିତ ରଖାଯାଇଛି ।

କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଦୋକାନ ଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରୀତ ସମୟରେ ଖୋଲିବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି । ଅନ୍ୟ ପଟେ ହଜ୍  ଯାତ୍ରାରେ ଯାଇଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଆଗମନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ୧୮ ତାରିଖରୁ  ଫେରିବାକୁ ଥିବା ଯାତ୍ରୀ ମାନେ ବିଦେଶରୁ ଫେରିବା ପରେ ସେମାନେ ଚାହୁଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଯେପରି ସୁବିଧାରେ ଯାଇ ପାରିବେ । ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସୁବିଧା କରାଯାଇଛି।

   Related Posts