ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ରଖିଲେ ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

କନ୍ଧମାଳରେ ପହିଲି ଶୀତର ସ୍ପର୍ଶ

2/10/2018 at 2:59 PM

କନ୍ଧମାଳ ୨/୧୦ : ବର୍ଷ। ଛାଡିବା ପରେ ଏବେ ଫୁଲବାଣୀ ସମେତ ସମଗ୍ର କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଇଁଛି ପହିଲି ଶୀତ । ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଫୁଲବାଣୀ ସହରରେ ଘନ କୁହୁଡିର ଆସର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସକାଳେ ଘନ କୁହୁଡିର ଆସର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସକାଳ ୮ ଟା ଯାଏଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ଘନ କୁହୁଡିର ଆସ୍ତରଣ । ଯୁଆଡେ ଚାହିଁବ କାକର ବିନ୍ଦୁରେ ଝଲସୁଛି ଘାସ ଗାଲିଚା । ପହିଲି ଶୀତର ସ୍ପର୍ଶରେ ଫୁଲବାଣୀ ସହରବାସୀ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ମତୁଆଲା ।
ସମସ୍ତେ ଶୀତର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି । ପିଲାଠୁ ବୁଢା ସମେସ୍ତ ନିଜକୁ ଫିଟ୍ ରଖିବା ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଲେଣି ଯୋଗ ସାଙ୍ଗକୁ ମର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ୍ ୱାର୍କ । ସେପଟେ ଚା ଦୋକାନରେ ମଧ୍ୟ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।
ଆଗକୁ ଆସିବ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ । କି ଦିନ କି ରାତି ସବୁବଳେ ଶୀତର ଚାଦର ମଧ୍ୟରେ ଘୋଡାଇ ହେବ ପୁରା ଜିଲ୍ଲା । ସେ ନେଇ ଏବେ ଶୀତକୁ ବେଶ୍ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି ସହରବାସୀ ।
କେବଳ ଫୁଲବାଣୀ ନୁହେଁ ଦାରିଙ୍ଗବାଡି, ବାଲିଗୁଡା, ଜି.ଉଦୟଗିରି, ତୁମୁଡିବନ୍ଧ, କୋଟଗଡ, ବେଲଘର ଆଦି ଅଂଚଳରେ ମଧ୍ୟ ବେଶ କୁହୁଡି ପଡିବା ସହ ଥଣ୍ଡା ଟିକେ ଟିକେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି । ଗତବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ଚଳିତବର୍ଷ ଶିଘ୍ର ଥଣ୍ଡା ଆସିଗଲା ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ସହରବାସୀ ଆଉ ତାର ମଜା ବି ଉଠାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts