Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଦେଶକୁ ଗର୍ବିତ କଲେ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ, ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେଲା ଫାୟାରିଂ ରେଞ୍ଜ୍

6/07/2021 at 10:46 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୦୭: ନିକଟରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନଙ୍କ ଫିଲ୍ମ ‘ଶେରନୀ’ ଓଟିଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ରିଲିଜ୍ ହୋଇଛି। ଏହି ଫିଲ୍ମଟିକୁ ଦର୍ଶକମାନେ ଖୁବ୍ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଫିଲ୍ମର ସଫଳତା ସହିତ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ହାସଲ କରି ଦେଶକୁ ଗର୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। କାଶ୍ମୀରର ଗୁଲମର୍ଗରେ ଏକ ସୈନ୍ୟ ଫାୟରିଙ୍ଗ୍ ରେଞ୍ଜ୍ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହୋଇଛି।

PunjabKesari

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଫିଲ୍ମ ‘ଶେରନୀ’ର ସଫଳତା ସହିତ ଏକାଡେମୀ ଅଫ୍ ମୋସନ୍ ପିକ୍ଚର୍ସ ଆର୍ଟ ଆଣ୍ଡ ସାଇନ୍ସେଜ୍ ଏକାଡେମୀରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ୩୯୫ ନୂତନ ନିମନ୍ତ୍ରିତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ ଏକମାତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ କାଶ୍ମୀରରେ ଗୁଲମର୍ଗ ଶୀତକାଳୀନ ମହୋତ୍ସବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଯାହା ଭାରତୀୟ ସେନା ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସଫଳତାକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଭାରତୀୟ ସେନା ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ ଫାୟାରିଂ ରେଞ୍ଜ ନାମରେ ଏକ ସାମରିକ ଫାୟାରିଂ ରେଞ୍ଜର ନାମ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛି।

PunjabKesari

ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ସଫଳତା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ସେ ପ୍ରାୟତଃ ରକ୍ଷଣଶୀଳତା ଏବଂ ଆତ୍ମ-ପ୍ରେମ, ଶରୀରର ସକରାତ୍ମକତା ସହିତ ଅନେକ ସାମାଜିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏହା କରିଥା’ନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାନ୍ତି । ବିଦ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଆଇକନ୍ ଭାବରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି । ସେ ପରଦାରେ ନିଜର କ୍ୟାରେକ୍ଟର ସହିତ ଅଫ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ମୂଲ୍ୟ ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ୱାଧୀନତା, ଶକ୍ତି ଏବଂ ସାହସକୁ ଚିତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି ।

ବିଦ୍ୟା ୨୦୦୫ ମସିହାରେ ଫିଲ୍ମ ‘ପରିଣୀତା’ ସହିତ ବଲିଉଡରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ପାଇଥିଲା । ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ ୧୯୯୫ ମସିହାରେ ଟିଭି ଶୋ ‘ହମ୍ ପାଞ୍ଚ୍’ ସହିତ ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts