Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

TikTokକୁ ଟକ୍କର ଦେବା ପାଇଁ ଆସିବ Firework ଓ Lasso, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଥିରେ ମିଳିବ ଅଧିକ ସମୟ…

5/10/2019 at 7:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୫|୧୦: ଏବେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିଡିଓ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌କୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ସେଲିବ୍ରେଟିମାନେ ବି ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡିଓ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌କୁ ଟକ୍କର ଦେବାଲାଗି ୟୁଏସର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆପ୍‌ Firework କୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଗୁଗଲ ଯୋଜନା କରିଛି। ଏ ସଂପର୍କରେ ଗୁଗଲ ଅଧିକାରୀ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ନାହାନ୍ତି। ଅତି ଶୀଘ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଓ ଗୁଗଲ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇଟ୍‌ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅତି ଶୀଘ୍ର ଟିକ୍‌ଟକର ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ କମ୍ପାନୀ Firework କୁ କିଣିବା ଲାଗି ଗୁଗଲ ଯୋଜନା ଚଳାଇଛି। କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ Fireworkର କମ୍ପାନୀ ରହିଛି। ନିକଟରେ ଭାରତରେ Firework ସୋସିଆଲ ଭିଡିଓ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ ‘Android and iOS platforms’ ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ତେଣୁ ଗୁଗଲ ଏହାକୁ କିଣିବା ଲାଗି ପ୍ଲାନିଂ କରିଛି। Firework ର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର। ଗୁଗଲ ଏହାକୁ କିଣି ଭଲ ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବ।

ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ରେ ୧୫ ସେକେଣ୍ଡ ଭିଡିଓ କରି ୟୁଜର୍ସ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଫାୟାର ଓ୍ବାର୍କରେ ୩୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଭିଡିଓ କରି ୟୁଜର୍ସ ପୋଷ୍ଟ କରି ପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଫାୟାରଓ୍ବାର୍କରେ horizontal ଓ vertica ଦୁଇଟି ତାରିକାରେ ୟୁଜର୍ସ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ।

ଭିଡିଓ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ କ୍ଷେତ୍ରରେ କେବଳ ଗୁଗଲ ନୁହେଁ ଫେସବୁକ୍‌ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ଯୋଜନା ତିଆରି କରୁଛି। ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଟକ୍କର ଦେବାଲାଗି ୟୁଏସରେ ଫେସବୁକ୍‌ Lasso ଆପ୍‌ ରିଲିଜ କରିଛି। TikTok, Firework ଓ Lasso ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ଟକ୍କର ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

   Related Posts