Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗୋଆରେ ଏନସିପି-ଶିବସେନାର ହାତ ଛାଡିଦେଲା କଂଗ୍ରେସ, କହିଲା-‘ଆମର ଏକାକି ଜିତିବା କ୍ଷମତା ଅଛି’
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୦୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୩୬୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୭୭୪୬୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଜୋଶ୍ ଏବେବି ଅଛି : ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେଲେ କୋହଲି
  • ||
  • ପ୍ରଚାର ବେଳେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହଟହଟା, ତଡିଦେଲେ ଗାଁ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର ସୁନା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଓ ଲୁଟ୍ ଘଟଣା : ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ଡିସିପି
  • ||

TikTokକୁ ଟକ୍କର ଦେବା ପାଇଁ ଆସିବ Firework ଓ Lasso, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଥିରେ ମିଳିବ ଅଧିକ ସମୟ…

5/10/2019 at 7:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୫|୧୦: ଏବେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିଡିଓ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌କୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ସେଲିବ୍ରେଟିମାନେ ବି ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡିଓ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌କୁ ଟକ୍କର ଦେବାଲାଗି ୟୁଏସର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଆପ୍‌ Firework କୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଗୁଗଲ ଯୋଜନା କରିଛି। ଏ ସଂପର୍କରେ ଗୁଗଲ ଅଧିକାରୀ ଅଧିକ ସୂଚନା ଦେଇ ନାହାନ୍ତି। ଅତି ଶୀଘ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଓ ଗୁଗଲ ମଧ୍ୟରେ ଫାଇଟ୍‌ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଅତି ଶୀଘ୍ର ଟିକ୍‌ଟକର ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ କମ୍ପାନୀ Firework କୁ କିଣିବା ଲାଗି ଗୁଗଲ ଯୋଜନା ଚଳାଇଛି। କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆରେ Fireworkର କମ୍ପାନୀ ରହିଛି। ନିକଟରେ ଭାରତରେ Firework ସୋସିଆଲ ଭିଡିଓ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ ‘Android and iOS platforms’ ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। ତେଣୁ ଗୁଗଲ ଏହାକୁ କିଣିବା ଲାଗି ପ୍ଲାନିଂ କରିଛି। Firework ର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୦ ମିଲିୟନ ଡଲାର। ଗୁଗଲ ଏହାକୁ କିଣି ଭଲ ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବ।

ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ରେ ୧୫ ସେକେଣ୍ଡ ଭିଡିଓ କରି ୟୁଜର୍ସ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଫାୟାର ଓ୍ବାର୍କରେ ୩୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଭିଡିଓ କରି ୟୁଜର୍ସ ପୋଷ୍ଟ କରି ପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଫାୟାରଓ୍ବାର୍କରେ horizontal ଓ vertica ଦୁଇଟି ତାରିକାରେ ୟୁଜର୍ସ ଭିଡିଓ ଅପଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ।

ଭିଡିଓ ଶେୟାରିଂ ଆପ୍‌ କ୍ଷେତ୍ରରେ କେବଳ ଗୁଗଲ ନୁହେଁ ଫେସବୁକ୍‌ ମଧ୍ୟ ନୂଆ ଯୋଜନା ତିଆରି କରୁଛି। ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଟକ୍କର ଦେବାଲାଗି ୟୁଏସରେ ଫେସବୁକ୍‌ Lasso ଆପ୍‌ ରିଲିଜ କରିଛି। TikTok, Firework ଓ Lasso ମଧ୍ୟରେ ଜୋରଦାର ଟକ୍କର ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

   Related Posts