Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ସାହସିକତା ପାଇଁ ୨ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ ଡିଜି

17/10/2020 at 4:00 PM

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ୧୭।୧୦: ସାହସିକତା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଦୁଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ ଡିଜି । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ସମୟରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନଦୀରେ ଭାସି ଭାସି ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଦୁଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ କାହ୍ନୁ ଚରଣ ପରିଡା ଓ ତପନ କୁମାର ବେହେରା ତିନି କି.ମି. ପହଁରି ପହଁରି ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ସାହାସିକତା ପାଇଁ କଟକ ଅଗ୍ନିଶମ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଡିଜି ଡ଼. ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି ଉଭୟଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିବା ସହ ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରି ପୁରସ୍କୃତ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଛତ୍ରପୁର ବ୍କକ ହଂସପୁର ଗ୍ରାମର ବାବୁଲି ବେହେରା ଚଳିତ ମାସ ୧୪ତାରିଖରେ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ନଦୀରେ ଶୌଚ କରିବା ସମୟରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ। ସେ ଭାସି ଭାସି ୫ କି.ମି. ଗଲା ପରେ କିଛି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେମାନେ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇଥିଲେ । ପରେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚି ଥିଲେ । ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ବେଳେ ପାଣି ସ୍ରୋତ ଅଧିକ ଥିବାରୁ ପୁଣି ସେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ନଦୀକୁ ଡେଇଁପଡି ପାଖାପାଖି ୩ କି.ମି. ଗଲା ପରେ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ତାଙ୍କୁ ଜୀବିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ।

ଏହି ସାହାସିକତା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଉଭୟଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଟ୍ବିଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ । ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟ୍ୟ ଗଞ୍ଜାମ ଜ଼ିଲ୍ଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ, ସ୍ଥନୀୟ ବିଧାୟକ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବେହେରା ଉଭୟଙ୍କୁ ଏହି ସାହାସିକତା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ । ଜଣଙ୍କର ମୂଲ୍ୟବାନ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିପାରିଥିବା ସହ ଏହିପରି ସାହାସିକତା କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଦୁଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଗର୍ବିତ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

   Related Posts