Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ତୈଳ କୂପରୁ ବାହାରୁଚି ନିଆଁ ହୁଳା : ଦୁଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅଏଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କହିଲା ନିଆଁ ଲିଭାଇବାକୁ ୪ ସପ୍ତାହ ଲାଗିବ

10/06/2020 at 4:29 PM

ଗୁଆହାଟୀ ୧୦/୦୬ : ଆସାମ ତିନସୁକିୟା ଜିଲ୍ଲାରେ ଗତ ୧୫ ଦିନ ହେଲା ତୈଳ କୂପରୁ ଗ୍ୟାସ ନିର୍ଗତ ହେଉଛି | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଅଏଲ ଇଣ୍ଡିଆ ତୈଳ କୂପରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା | ନିଆଁ ଲିଭାଇବା ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ଓ ଏନଡିଆରଏଫ ଟିମ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ | ନିଆଁ ଲିଭା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ୨ଜଣ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଅଏଲ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରବକ୍ତା ତ୍ରିଦେବ ହଜାରିକା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ହଠାତ ଦୁଇଜଣ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ଏଣିଦିଅରେଫ ଟିମ ବୁଧବାର ସକାଳୁ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିଥିଲେ | ଉଭୟଙ୍କ ମୃତଦେହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ତୈଳ କୂପ ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ପୋଖରୀରୁ ଜବତ ହୋଇଥିଲା | ତେବେ ଉଭୟ ପାଣିରେ ଡେଇଁ ପଡିଥିବା ଏବଂ ପାଣିରେ ବୁଡି ଉଭୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ ନିଆଁ ଲାଗିବାର କୌଣସି ଚିହ୍ନ ନାହିଁ | ଦୁଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି | ସେମାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କିଭଳି ହେଲା ସେନେଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି |

ଉଭୟ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ସହାୟକ ଅପରେଟର ଥିଲେ | ତୈଳ କୂପରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ନିଆଁ ଲିଭାଇବା ପାଇଁ ଓଏନଜିସିର ଜଣେ ଦମକଳ କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲା | ଅଏଲ ଇଣ୍ଡିଆ କହିଛି ଯେ ନିଆଁ ଲିଭାଇବା ପାଇଁ ପାଖାପାଖି ୪ ସପ୍ତାହ ସମୟ ଲାଗିବ | 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଆସାମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବାନନ୍ଦ ସୋନୋବଲଙ୍କୁ ପୀଡିତଙ୍କୁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି | ତିନସୁକିୟା ଜିଲ୍ଲାରେ ଗତ ୧୫ ଦିନ ହେଲା ତୈଳ କୂପରୁ ନିଆଁ ବାହାରୁଚି | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବୟାନ ଅନୁଯାୟୀ, ସୋନୋବାଲଙ୍କ ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଛନ୍ତି | ସେ ଘଟଣାର ତାଜା ସ୍ଥିତି ସମ୍ପର୍କରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଛନ୍ତି |

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଫୋନ ଯୋଗେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର ପୁରା ସୂଚନା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି | ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏବଂ ସବୁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଛନ୍ତି |

ଅଏଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ଼ ବୁଧବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି | ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ, ତୈଳ କୂପରେ ଗତ ୧୫ ଦିନ ହେଲା ନିଆଁ ଲାଗିଛି | ନିଆଁ ଧୀରେ ଧୀରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି | ପାଖାପାଖି ଗୋଟିଏ କିମି ପରିଧିରେ ସବୁ ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି | ଏହି ତୈଳ କୂପ ସେଖୋବା ନ୍ୟାସନାଲ ପାର୍କ ନିକଟରେ ରହିଛି | ସେଥିପାଇଁ ନ୍ୟାସନାଲ ପାର୍କରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ନିଆଁ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି |

   Related Posts