Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୪ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ ନେତାଜୀ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲର ଶିଳାନ୍ୟାଶ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆଉ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୯ ହଜାର ୭୬୦ ଡୋଜ୍ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଟିକା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୧୫୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ନକଲି ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ : ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ତିଆରି ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ରାମଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ୍
  • ||

ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦ ଓ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା -ପାଳ ନିଆଁ ଗିଳିଦେଲା ୩ କଅଁଳ ଶିଶୁଙ୍କ ଜୀବନ

23/02/2020 at 8:00 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୩।୦୨ -ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦ ଓ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା । ପାଳ ନିଆଁରେ ଜଳିଗଲେ ୪ ଶିଶୁ । ତିନି ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଏମକେସିଜିରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଖଇରଛଟା ଗାଁରେ । ଆଜି ସକାଳେ ପିଲାମାନେ ଘରକରି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା, ଫଳରେ ୪ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କର ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଜଳିଯାଇଥିଲା । ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ଏବଂ ଗୁରୁତରଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ସରକାର ବହନ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।…

କାନ୍ଦ ବୋବାଳିରେ ଫାଟିପଡୁଛି ପୂରା ପରିବେଶ। ଯିଏ ଶୁଣୁଛି ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଉଛି। ହତବାକ ହୋଇଯାଉଛି। କୁନି କୁନି ପିଲାଙ୍କ ଖେଳ ଯେ ସବୁକିଛି ଛାରଖାର କରିଦେବ କିଏ ଜାଣିଥିଲା। ପାଳ ନିଆଁ ଗିଳିଦେଲା ୩ କଅଁଳ ଶିଶୁଙ୍କ ଜୀବନ। ସମସ୍ତଙ୍କ ବୟସ ୫ରୁ ୭ ବର୍ଷ। ଅନ୍ୟଜଣେ ଶିଶୁ ଜୀବନ ସହ ସଂଗର୍ଷ କରୁଛି। ଏ ହେଉଛି ସେହି ସ୍ଥାନ। ପୋଲସରା ଖଇରଛଟା ଗାଆଁ ମନ୍ଦିର ନିକଟ ଅଧାକାନ୍ଥି ଘର। ଯେଉଁଠି ଖେଳୁଥିଲେ ୪ ଶିଶୁ । ଏଠାରେ ଥିଲା ପାଳ, ଶୁଖିଲା କାଠିକୁଟା । ଖେଳୁଥିବା ସମୟରେ ହଠାତ୍ ପାଳରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ହୁହୁ ହୋଇ ଜଳିଥିଲା ପାଳ, ଆଉ ସେଇ ପାଳ ନିଆଁ ଭିତରେ ରହିଗଲେ କଅଁଳ ପିଲାମାନେ । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ । ପ୍ରଥମେ ପୋଲସରା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ୨ ଜଣଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ଇତିଶ୍ରୀ ଜେନା, ଦୀପକ ଗୌଡ ଏବଂ ସାଇରାମ ଜାନୀର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଆଲୋକ ଜେନାର ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।


ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପୂରା ଗାଁ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛି । ପୋଲସରା ବିଧାୟକ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ସାହୁ ମେଡିକାଲରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ସାନ୍ତ୍ବନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ସହ ଗୁରୁତରଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ସରକାର ବହନ କରିବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ମଧ୍ୟ ଟ୍ବିଟ କରି ଦୁଃଖ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।…

ଦୁଇ ତିନିମାସ ତଳର କଥା କଳାହାଣ୍ଡି ଘଟିଥିଲା ସମାନ ଘଟଣା । କଳାହାଣ୍ଡିରେ କୋରାପୁଟରେ ସମାନ ଘଟଣାରେ ୩ ଜଣଶିଶୁ ପୋଡ଼ି ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇତିଲା। କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ମଧ୍ୟ ପାଳଗଦାରେ ଲୁଚକାଳି ଖେଳିବା ବେଳେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ୩ ଶିଶୁ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲା । ବଡ଼କଥା ହେଉଛି ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ବାପା ମା ବଡ଼ମାନେ ନଜର ରଖିବା ହିଁ ଜରୁରୀ।

   Related Posts