Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||

ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ : ରାସ୍ତା କାମରେ ହୋଇଥିବା ଅନିୟମିତତା ଉପରେ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେ୍ଶ

7/06/2019 at 6:06 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୭/୬: ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକଙ୍କ ଦାଦାଗିରି ଘଟଣାରେ ଆସିଛି ନୂଆ ମୋଡ଼ । କଣ୍ଟାବାଂଜିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ଗତକାଲିଠୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜେଇ ଜୟକାନ୍ତ ଶବର । ତେବେ ତାଙ୍କୁ କେହି ଅପହରଣ କରିନଥିଲେ ବରଂ ସେ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ନୂଆପଡ଼ା ତିଖାଲି ଡ୍ୟାମ୍‌କୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ କହିଛନ୍ତି । ଏଥି ସହ ଖୋଲିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ମେହେରଙ୍କ ଦାଦାଗିରିର କଚ୍ଚା ଚିଠା । ….

ଗଲା ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଅପମାନର ବୋଝକୁ ନିଜ ଛାତିରେ ଚାପି ରଖିଥିବା ଜେଇ, ଗଣମାଧ୍ୟମ କ୍ୟାମେରା ଆଗରେ ନିଜ କୋହ ସମ୍ଭାଳିପାରିନଥିଲେ । କଇଁ କଇଁ ହୋଇ କାନ୍ଦିବା ସହ ଘଟିଥିବା ପୂରା ଘଟଣା ଗୋଟି ଗୋଟି କରି ବଖାଣିଥିଲେ । କହିଲେ ବିଧାୟକଙ୍କ ନିର୍ଦେଶରେ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ । ଏମିତିକି ମାଡ଼ ନମାରିଲେ ଉପସ୍ଥିତ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ପିଟିବେ ବୋଲି ଧମକ୍‌ ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କୁ କେହି ଅପହରଣ କରିନଥିଲେ ବରଂ ସେ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ନୂଆପଡ଼ା ତିଖାଲି ଡ୍ୟାମ୍‌କୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ କହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ଆଇନ୍‌ ବିରୁଦ୍ଧ ଦର୍ଶାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ ସରୋଜ କୁମାର ମେହେରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛି ଡିପ୍ଲୋମା ଇଂଜିନୟର ସଂଘ । ସେହିଭଳି କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଜଣକ ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ହୋଇଥିବାରୁ ଘଟଣାକୁ ତୀବ୍ର ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ପାଟଣାଗଡ଼ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାଙ୍କର ବିଧାୟକ ପଦ ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଛି ଜିଲ୍ଲା ଆଦିବାସୀ ସଂଘ । ଆଇପିସି ଧାରା ୩୪୧, ୩୬୩, ୨୯୪, ୩୨୩, ୩୫୩, ୩୫୫, ୫୦୦ ଓ ୩ ଆଟ୍ରୋସିଟି ଆକ୍ଟ ଅନୁସାରେ ବିଧାୟକ ସରୋଜ ମେହେରଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ପୋଲିସ । କଣ୍ଟାବାଂଜିରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି ପାଟଣାଗଡ ଏସଡିପିଓ । ସେହିଭଳି ରାସ୍ତା କାମରେ ହୋଇଥିବା ଅନିୟମିତତା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପାଟଣାଗଡ ଉପ-ଜିଲ୍ଳାପାଳଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଳାପାଳ।

   Related Posts