Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କେୟାର ଫଣ୍ଡ ନାଁରେ ବି ଜାଲି ଆକାଉଣ୍ଟ, Fir ପରେ ବ୍ଲକ କଲା ସାଇବର ସେଲ୍‌

31/03/2020 at 9:54 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୦୩ : ସାରାଦେଶରେ ହୁ ହୁ ହୋଇବଢିଚାଲିଛି କରୋନା ଭାଇରସ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କରୋନାରେ  ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ହଜାର ପାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ଡେଇଁଛି । ତେବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତରୁ ଦେଶକୁ ରକ୍ଷା କରିବାପାଇଁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ୨୧ଦିନିଆ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଦେଶର ଏହି ଘଡିସନ୍ଧି ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତି, ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ୍  ଫଣ୍ଡକୁ ଦାନ କରିବା ପାଇଁ ପିଏମ୍ କେୟାର୍ ସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଲୋକେ ସିଧାସଳଖ ଅର୍ଥ ଦାନ କରିପାରିବେ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ରିଲିଫ୍ ଫଣ୍ଡ୍ ର ନାମ PMCARES@SBI ରଖାଯାଇଛି। ତେବେ ଏଥିରୁ ଅର୍ଥ ହଡ଼ପ କରିବା ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଜଣେ କେହି ଠକ ସେହି ନାମରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ତିଆରି କରି ଠକେଇ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟର ନାମରୁ କେବଳ ‘S’ ବାହାର କରି ସେ  PMCARE@SBI ନାମରେ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ସୃଷ୍ଟି କରି ଠକେଇ କରୁଥିଲା। ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏହି ଠକ ନାଁରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସାଇବର ସେଲ୍  ଏ ସଂପର୍କରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ଷ୍ଟେଟ୍  ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଏ ସଂପର୍କରେ ଜଣାଇବା ସହିତ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ନାଁରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଆଇପିସି ଓ ଆଇଟି ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ଦାନ ବେଳେ ପ୍ରକୃତ ସଂସ୍ଥାର ନାମ ଯାଞ୍ଚ କରି ଦାନ କରିବାକୁ ଆଇଟି ବିଶେଷଜ୍ଞ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts