Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିନା ଛୁଞ୍ଚିରେ ଟିକା ନେବେ ଶିଶୁ, ଦୁଇଟି ଡୋଜ୍ ନେବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଡିଗଲେ ହାତୀ ହାବୁଡରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ ରୋକିବାକୁ କୋରାପୁଟ ପୋଲିସର ବଡ ପଦକ୍ଷେପ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍
  • ||

ନକଲି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ହାତରେ ପିଲାଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟତ ! ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା

6/09/2021 at 5:44 PM

ଆଠମଲ୍ଲିକ ୫।୯: ଆଠମଲ୍ଲିକ ଶିକ୍ଷା ମଣ୍ଡଳରେ ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଅନେକ ଶିକ୍ଷକ ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ଶିକ୍ଷକତା କରୁଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଆସୁଥିଲା ।  ଏନେଇ ଗତ ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକମାନେ ଦେଇଥିବା ବିଇଡି ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଓ ଅନ୍ୟ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ର ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସରିଛି । ତେବେ ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇଥିବା ନେଇ ଦୁଇ ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କର ନାଁରେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ଓ କିଶୋରନଗର ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ଆଉ ଜଣେ ହେଲେ କିଶୋରନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହିଞ୍ଜରିଡା ୟୁପି ସ୍କୁଲର ସୁଧୀର କୁମାର ବେହେରା । ତାଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା ଦାୟର ହୋଇଥିଲେ ବି ସେ ଫେରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଏ ନେଇ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ୍ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଦାଶରଥୀ ଶୁଣ୍ଢି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିଭାଗର ଚିଠି ଅନୁସାରେ ଏହି ଆଠମଲ୍ଲିକ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗରେ ଗତ ୨୦୧୯ ମସିହାରେ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିବା । ବିଶେଷ କରି ବାହାର ରାଜ୍ୟର ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ବିଇଡି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା । ତେବେ ତାଲିକା ଦାଖଲ ପରେ ଗତ ୨୧-୦୮-୨୦୨୧ ରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ସଂଯୋଜକଙ୍କ ଚିଠି ଅନୁସାରେ ଜନୈକ ଶିକ୍ଷକ ସୁମନ୍ତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଦାଖଲ କରିଥିବା ବିଇଡି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଜାଲ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ଉକ୍ତ ଜାଲ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରୁ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ, ସୁମନ୍ତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ରାଉଲକେଲା ସ୍ଥିତ ନବଭାରତ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଓଡିଶା ନାମକ ଏକ ଅନୁଷ୍ଠାନରୁ ୨୦୦୫ ମସିହାରେ ୨ୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାସ୍ କରିଥିବା ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ୍ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୀଳକଣ୍ଠପଡା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆସୁଥିବା ଏହି ଯୁବକ ଗତ ୧୧-୧୧-୨୦୧୧ ମସିହାରେ ଶିକ୍ଷା ସହାୟକ ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେବା ପରେ ୧୧-୧୧-୨୦୧୭ ମସିହାରେ ନିୟମିତ ଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ସ୍ବିକୃତୀ ପାଇ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରିଆସୁଥିଲେ । ହିଞ୍ଜରିଡା ୟୁପି ସ୍କୁଲର ସୁଧୀର କୁମାର ବେହେରା  ମଧ୍ୟ ରାଉଲକେଲା ସ୍ଥିତ ନବଭାରତ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ଓଡିଶାରୁ ବିଇଡି ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦାଖଲ କରାଯାଇଥିବାରୁ ସନ୍ଦେହ କରାଯାଇଥିଲା ଓ ତାଙ୍କର ନାଁରେ ଏତଲା ଦାୟର କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts