Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ କମିସନରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ଓ ପୁଲିସ ବିଭାଗର ଛବି ଖରାପ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ, ରିପ୍ଲବିକ୍ ଟିଭି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆଉ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ

23/10/2020 at 11:00 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩।୧୦: ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ ବିରୋଧରେ ଆଉ ଏକ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରିଛି। ପୁଲିସ କମିସନର ପରମବୀର ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଲିସ ବିଭାଗରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସର ଛବି ଖରାପ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଂପାଦକ, ଉପସ୍ଥାପକ, ଦୁଇ ଜଣ ରିପୋର୍ଟର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସଂପାଦକୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ରିପ୍ଲବିକ୍ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ୍ ଏବଂ ତାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସିଟି ପୁଲିସର ଏହା ହେଉଛି ଚତୁର୍ଥ ଏଫଆଇଆର। ଏହି ସଦ୍ୟତମ ଏଫଆଇଆର ଏନଏମ ଯୋଶୀ ମାର୍ଗ ପୁଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଗୁପ୍ତଚର ବିଭାଗ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶାଖା -୧ (SB1) ଦ୍ୱାରା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଶଶିକାନ୍ତ ପାୱାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଲ୍ୟାବ (ଏସଏମଏଲ)ରେ ସବ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଅଛନ୍ତି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ଏବଂ ଟେଲିଭିଜନ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ଏବଂ ପୋଷ୍ଟ, ନକଲି ଖବର, ଗୁଜବ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା, ଯାହା ସହରରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରିବା ସହ ସାଂପ୍ରଦାୟିକ ଉତ୍ତେଜନା ଏବଂ ଆଇନ ଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ସେସବୁ ଉପରେ ନଜର ରଖିବାକୁ ଏସଏମଏଲକୁ ଦାୟିତ୍ଵ ଦିଆଯାଇଛି।

ଏଫଆଇଆର ଅନୁଯାୟୀ ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ରେ ଏସଏମଏଲର ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଛନ୍ତି ଯେ, ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ଇଂରାଜୀ ଚ୍ୟାନେଲ ବିଗେଷ୍ଟ ଷ୍ଟୋରୀ ଆଧାରରେ ଏକ ସୋ ପ୍ରସାରଣ କରିଥିଲା। ଏହାର କ୍ୟାପସନ ଲାଇନ୍‌ ଥିଲା ପରମ ବୀର ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଦ୍ରୋହ ?

ନିଜର ଖବର ପ୍ରସାରଣ ସମୟରେ ଚ୍ୟାନେଲ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ, ପରମ ବୀର ସିଂହ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଛବି ଖରାପ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଆଦେଶକୁ ବିଭାଗର କନିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି।

ରିପବ୍ଲିକ୍ ଟିଭି ରିପୋର୍ଟର ଶୱାନ୍ ସେନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସଂଗୃହିତ ସମ୍ବାଦ କାହାଣୀ ଉପରେ ଆଧାର ଏହି ସମ୍ବାଦ ଶୋଭାନୀ ଗୁପ୍ତା ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକ ସାଗ୍ରିକା ମିତ୍ରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ବାଖ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଫଆଇଆରରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଧରଣର ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରି ଚ୍ୟାନେଲ ଓ ଏହାର ସାମ୍ବାଦିକ ଜାଣିଶୁଣି କମିଶନର ପରମ ବୀର ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଧରଣର ଖବର ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସର ଛବିକୁ ଖରାପ କରୁଛି।

ଅଭିଯୋଗକୁ ଆଧାର କରି ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ରିପବ୍ଲିକ୍ ଟିଭି ଆଙ୍କର ଶିବାନୀ ଗୁପ୍ତା, ରିପୋର୍ଟର ସାଗରିକା ମିତ୍ର, ରିପୋର୍ଟର ଶାଓ୍ଵନ ସେନ ଏବଂ ସୋର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଂପାଦକ ନିରଞ୍ଜନ ନାରାୟଣଙ୍କ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସଂପାକଦୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି।  

   Related Posts