Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ଓଟିଭି ଏମଡିଙ୍କ ନାମରେ ପୁଣି ମାମଲା : ପୋଲିସରେ ଲୋକନାଥପୁର ଓ ସାରୁଅ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ, ପୋଖରୀ ପାଚେରୀ ଓ ଜବରଦଖଲ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି

6/10/2020 at 8:38 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ୦୬ ।୧୦:    ଓଟିଭି ଏମଡି ଜଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପାଇଁ ଅଡୁଆ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଗୋଟିଏ ପଟେ ସାରୁଅ ଜମି ଜବରଦଖଲ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ଆସିଛି ଆଉ ଏକ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ । ଓଟିଭି ଏମଡିଙ୍କ ସମେତ ତାଙ୍କ ପିତା, ଭାଇ ଓ ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ବାଘମାରୀ ଥାନାରେ  ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଲୋକନାଥପୁର ଓ ସାରୁଅ ଗ୍ରାମର ବାସିନ୍ଦା ।

ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଏଫଆଇଆରରେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସାରୁଅର ପ୍ଲଟ୍ ନମ୍ବର ୧୦୬୦, ୧୦୬୧,୧୮୩୫ ଓ ଲୋକନାଥପୁରର ପ୍ଲଟ୍ ନମ୍ବର ୧୦୨୮, ୧୦୩୦, ୧୦୮୮ରେ  ଥିବା ପୋଖରୀ ଓ ହୁଡାକୁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ନିତ୍ୟ ବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ସହ ଚାଷ ଜମିକୁ ପାଣି ମଡାଇବା ଆଦି କାର୍ଯ୍ୟଲାଗି ପୋଖରୀ ଉପରେ ଗାଁ ଲୋକେ ନିର୍ଭର କରିଥାନ୍ତି । ତେବେ କିଛି ନ୍ୟସ୍ତସ୍ୱାର୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ପୋଖରୀ ଚାରିପଟେ ପାଚେରୀ ବୁଲାଇଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଏହାରୁ ବିରୋଧ ନକରିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଧମକଚମକ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହାପଛରେ ଓଟିଭି ଏମଡି ଜଗି ପଣ୍ଡାଙ୍କ ବାପା, ଭାଇ, ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଇନଚାର୍ଜ ଅନୁଭବ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ହାତ ରହିଛି । ଏପରିକି ଓଟିଭି ବିରୋଧରେ ଗଲେ ପରିମାଣ ଭୟାବହ ହେବ ବୋଲି କିଛି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଏବଂ ଗୁଣ୍ଡାଶ୍ରେଣୀର ବ୍ୟକ୍ତି ଚେତାବନୀ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅଧିକାଂଶ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅନୁସୂଚୀତ ଜାତିର ହୋଇଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପାଟି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଧମକ ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାଭାବିକ ଜୀବନଯାପନରେ ବାଧକ ହେଉଥିବାରୁ  ସଂପୃକ୍ତ  ପୋଖରୀ ଚାରିପଟେ ଥିବା ପାଚେରୀକୁ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଜବରଦଖଲ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ  ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଏହି ଘଟଣା ପଛରେ ଥିବା ନ୍ୟସ୍ତସ୍ୱାର୍ଥ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ଅଭିଯୋଗ ପାଇ ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ ଧାରା ୪୪୭, ୫୦୬,୩୪ ଆଇପିସି ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ଧାରାରେ ମାମଲା ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ।ଏହାସହ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

   Related Posts