Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମା’ ମାଣିକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଛତର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ
  • ||
  • ରାୟଗଡାରେ ବୋଲେରୋ-ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିନା ଅନୁମତିରେ ଦାଢ଼ି ରଖି ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ପୋଲିସ ବାବୁ
  • ||
  • ପାଲଘର ମାମଲାରେ ଆଉ ୨୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଜାରି କଲା ସଂକଳ୍ପ ପତ୍ର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୀଷଣ ଅବପାତର ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ ! ଆଜି ଓ ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଟ୍ରେଲର ପଛରେ ପିଟିହେଲା ସିମେଣ୍ଟ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ମୃତ
  • ||

‘ବିଜେପିର ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ଗୀତ ମୋ ସଙ୍ଗୀତର ନକଲ’, ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଅନୁଭବ ସିହ୍ନା

16/10/2020 at 3:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୧୦: ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଅନୁଭବ ସିହ୍ନା ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି ଜାରି କରିଥିବା ତାର ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ରାପ ତାଙ୍କର ଭୋଜପୁରୀ ରାପ୍ ନମ୍ବର ‘ବମବଇ ମେ କା ବା’ (ମୁମ୍ବାଇରେ କ’ଣ ଅଛି?)କୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ନକଲ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଗୀତରେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଦୁର୍ଦଶା ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁମାନେ ରୋଜଗାର ସନ୍ଧାନରେ ନିଜ ଗାଁ ଛାଡି ସହରକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ଗତ ମାସରେ ସିଂହ୍ନାଙ୍କ ଏ ଗୀତ ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା। ଗୀତରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ଅଭିନେତା ମନୋଜ ବାଜପେୟୀ। ସେ ଗୀତରେ କୁହାଯାଇଛି ବିହାରର ଲୋକମାନେ ସାଧାରଣତଃ ଅସୁବିଧା ଅବସ୍ଥାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ କାମ ଖୋଜନ୍ତି। ସିହ୍ନା ଓ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସମ୍ବନ୍ଧ ମଧ୍ୟ ବିହାର ସହ ରହିଛି।

ବିଜେପିର ବିହାର ଗୀତର ଶୀର୍ଷକ ରହିଛି ‘ବିହାର ମେ ଇ ବା’ ଓ ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟର ହେଲଥ କେୟାର ଓ ଶିକ୍ଷା ଢ଼ାଞ୍ଚା, ଲକଡାଉନ ପରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଋଣ ସୁବିଧା ଓ ବିହାରରେ ଏନଡିଏ ସରକାର ଦ୍ବାରା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଅନ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପକୁ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଛି।

ସିହ୍ନା ଏ କଥା ଟ୍ବିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏମିତି ଏକ ପ୍ରଚାର ଗୀତ କରିଛି ଯାହାକୁ ଛଅ ସପ୍ତାହ ତଳେ ରିଲିଜ ସେ କରିଥିଲେ। ଏମିତି ଗୀତ ଯାହାର ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ କପିରାଇଟ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି। ତାଙ୍କର କେହି ଅନୁମତି ନ ନେଇ ଏ ଗୀତ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି।

ବିହାର ବିଜେପି ମହାସଚିବ ଦିବେଶ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଏ ମାମଲା ତଥ୍ୟ ନ ମିଳିବା ଯାଏଁ ଏହା ଉପରେ ଟିପ୍ପଣୀ ଦେଇ ହେବ ନାହିଁ। ଜଣେ ବିଜେପି ନେତା କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଗୀତକୁ ନକଲ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ବିହାରରେ ବିରୋଧୀ ନକଲ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ମହିଳା ଗୀତକୁ ଗାଉଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ମିଡ଼ିଆ ବ୍ୟବହାର କରିଛି। ଏହାକୁ ସେ ତୀବ ନିନ୍ଦା କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଭାଷାରେ ଜବାବ ଦିଆଯାଉଛି। ତେବେ ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମନୋଜ ତିଓ୍ବାରି ଗୋଟିଏ ଗୀତ ଲଞ୍ଚ କରିବେ ଯାହାକୁ ନିର୍ବାଚନରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ।

   Related Posts