Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଭାବୀ ସ୍ବାମୀ କଲା ବଳତ୍କାର, ବାକ୍‌ଶକ୍ତି ହରାଇଲେ ଯୁବତୀ…

28/07/2019 at 9:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୮|୭: ଏକ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଭାବୀ ପତ୍ନୀକୁ ବଳତ୍କାର କଲା ଭାବୀ ସ୍ବାମୀ । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ବଳତ୍କାରର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଯୁବତୀ ନିଜର ବାକ୍ ଶକ୍ତି ହରାଇ ବସିଛନ୍ତି। ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳତ୍କାର କରିବା ପରେ ବିବାହ ପାଇଁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମନା କରିଦେଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତର ଏହି ଅମାନୁଷିକ କାଣ୍ଡରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟ ସାମ୍ନାରେ ପୀଡିତାର ଲିଖିତ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିବା ପାଇଁ କୋର୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ,  ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨୦୧୯ ଜୁନ ୫ ତାରିଖରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ରୋହିଣୀରେ ଥିବା ମେଟ୍ରୋ ଓ୍ବାକକୁ ବୁଲେଇ ପାଇଁ ନେଇଥିଲା। ସେଠାରେ ବୁଲେଇବା ଆଳରେ ତାଙ୍କ ସହ ବଳତ୍କାର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଯୁବତୀ ଜଣଙ୍କ ତାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ସ୍ବାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଭିତରେ ଏହିଭଳି ସଂପର୍କ ରଖାଯାଏ କହି ଯୁବତୀଙ୍କ ମନକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭାବି ସ୍ବାମୀ କରିଥିଲା।

ଏହି ଘଟଣା କିଛି ଦିନ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଥିଲା। ଆଉ ଯଦି ବିବାହ କରିବେ ସେଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଥିଲା। ସର୍ତ୍ତ ଥିଲା ଯେ,  ବିବାହ ବାବଦକୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ଗୋଟେ କାର୍ । ହେଲେ ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାରର  ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ସ୍ବଚ୍ଛଳ ନଥିବାରୁ ସେ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ମନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପରିବାର ଲୋକେ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାଁ ଏଫଆଇଆର ​‌ଦେଇଥିଲେ। ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିବା ବଦଳରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖରାପ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ରୋହିଣୀ କୋର୍ଟର ଅତିରିକ୍ତ ବିଚାରପତି ହରିଶ କୁମାର କୋର୍ଟ ଦ୍ବାରା ସିଆରପିସି ଧାରା ୧୬୪ ଅନୁଯାୟୀ ୭ ଭିତରେ ମାଜେଷ୍ଟେ୍ରଟ ସାମ୍ନାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ପୀଡ଼ିତାର ଲିଖିତ ବୟାନ ରେକର୍ଡ ଦାଖଲ ପାଇଁ ଭାରତ ନଗର ଥାନା ପୋଲିସକୁ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ପୀଡ଼ିତା ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଜାଣିବା ପାଇଁ ଅଦାଲତ ଇଶାରାରେ ତାଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts