Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • T20 World Cup: ଇତିହାସ ରଚିଲେ କର୍ଟିସ କାମ୍ପର, ୪ ବଲ୍‌ରେ ନେଲେ ୪ ଓ୍ଵିକେଟ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମିଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବିଲଡିଂରୁ ଡେଇଁପଡିଥିଲେ ଶ୍ରମିକ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୪୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲଖିମପୁର ହିଂସା ମାମଲାରେ ସଂଯୁକ୍ତ କିଷାନ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରେଳରୋକ, ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଫୁଲୁଛି ଜଳକା ନଦୀ, ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ଜଳସ୍ତର
  • ||
  • ଚାଲାଣ ବେଳେ ୩୯ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ବିଜୟନଗରମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଟ୍ରପ୍ ଲାଇନ, ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଏଯାଏଁ ମିଳୁନି ବାପା-ପୁଅଙ୍କ ପତ୍ତା, ରବିବାର ନାଗାବଳୀରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ଉଭୟ
  • ||

ଫେସବୁକରେ ନିଜର ହଟ୍ ଫଟୋ ସେୟାର କରି ଫସିଲେ ଏହି ମହିଳା ଡାକ୍ତର, ରଦ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଲାଇସେନ୍ସ

16/06/2019 at 3:00 PM

ନିଜର ହଟ୍ ଫଟୋ ପୋ​‌ଷ୍ଟ କରିଥିବା ଜଣେ ମଡେଲ ତଥା ଡାକ୍ତର ନାଙ୍ଗ୍ ଏମ୍ଓ୍ବିଇ ସାନଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ୨୯ ବର୍ଷିୟ ମହିଳା ଡାକ୍ତର ନାଙ୍ଗ୍ ମିୟାମାରରେ ରୁହନ୍ତି । ଏହାର ବିରୋଧ କରି ନାଙ୍ଗ୍ ନିଜର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାଧୀନତାକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ନାଙ୍ଗ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ସବୁବେଳେ ଆକ୍ଟିଭ ରୁହନ୍ତି । ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ସେ ନିଜର ଏଭଳି ଫଟୋ ସେୟାର କରନ୍ତି।କିଛି ଦିନ ତଳେ ନାଙ୍ଗ୍ ନିଜର କିଛି ବୋଲ୍ଡ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଏହି ଫଟୋରେ ନାଙ୍ଗ୍ ବହୁତ ହଟ୍ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ।

ନାଙ୍ଗ୍ ଆମେରିକାନ୍ ମଡ଼େଲ କେନଡଲ୍ ଭଳି ପୋଜ୍‌ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କର ଏମିତି ଲୁକ୍ ମିୟାମାର ମେଡିକଲ୍ କାଉନସିଲକୁ ଆପତ୍ତିଜନକ ଲାଗିଥିଲା। ତେଣୁ ସେ ନାଙ୍ଗ୍‌ଙ୍କ ନାଁରେ ଏକ ଚିଠି ଜାରି କରି ତାଙ୍କର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଚିଠିରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ , ନାଙ୍ଗଙ୍କ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବାର ଢ଼ଙ୍ଗ ସଂସ୍କୁତି ଏବଂ ପରମ୍ପରା ବିରୋଧରେ ଯାଉଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଜାନୁଆରି ମାସରେ ମଧ୍ୟ ନାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଫେସବୁକରେ ନିଜର ସମସ୍ତ ଫଟୋ ଡିଲିଟ୍‌ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ନାଙ୍ଗ୍‌ ମଧ୍ୟ ଏହି ଓ୍ବାର୍ନିଂ ଲେଟରରେ ସାଇନ କରିଥିଲେ।

କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ପାଳନ ସେ କରିନାହାନ୍ତି। ୨୯ ବର୍ଷିୟ ନାଙ୍ଗ୍ ୨୦୧୭ରେ ମଡେଲିଙ୍ଗ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକ୍ତରି ପାଇଁ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିଲେ। ନାଙ୍ଗ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମେଡିକଲ ଏଥିକ୍ସରେ ଏଭଳି ଡ୍ରେସ କୋଡ୍ ଉପରେ କୈାଣସି କଟକଣା ନାହିଁ ବୋଲି । ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ସମୟରେ ସେ ଏଭଳି କପଡ଼ା ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ। ତେଣୁ ମେଡିକଲ୍ କାଉନସିଲଙ୍କ କଥାକୁ ସ୍ବିକାର କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ଏବେ ନାଙ୍ଗ୍‌ ଏହି ଘଟଣା ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । କାରଣ କାଉନସିଲଙ୍କର ଅନ୍ୟ କାହାରି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ବାଧୀନତା ଉପରେ କିଛି କହିବାର ଅଧିକାର ନାହିଁ ବୋଲି ନାଙ୍ଗ୍‌ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts