Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ସୀମା ଲଂଘିଲା ମହିଳା ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଯୌନ ଶୋଷଣ : ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବିବାହିତ ଯୁବକ

16/10/2018 at 1:33 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୬|୧୦: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପରଭାନି ଜିଲ୍ଲାରେ ମହିଳା ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଯୌନଶୋଷଣର ଶିକାର ହୋଇ ଜୀବନ ହାରିଛନ୍ତି ସଚ୍ଚିନ ମିତକାରୀ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି । ଗତ ରବିବାର ଦିନ ଭାସମତ-ପରଭାନି ରୋଡ୍ ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରୁ ସଚିନଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଦେଖି ପଡୋଶୀମାନେ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥଲେ । ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଜବତ କରିବା ସହ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା । ସଚ୍ଚିନ ଲେଖିଥିବା ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟ୍ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରଭାନି ଜିଲ୍ଲାର ସଚ୍ଚିନ ମିତକାରୀ ଏବଂ ମହିଳା ସହକର୍ମୀ ଗୋଟିଏ ହସପିଟାଲରେ କାମ କରୁଥିଲେ ।  ମହିଳା ସହକର୍ମୀ ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଯୌନ ସଂପର୍କ ରଖିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ ହରକତ କରୁଥିଲେ । ସଚ୍ଚିନ ବିବାହିତ ବୋଲି କହିବା ସତ୍ତ୍ବେ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କ ପିଛା ଛାଡିନଥିଲେ । ସେ ବାରମ୍ବାର ତାଙ୍କ ସହ ଯୌନ ସଂପର୍କ ରଖିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରୁଥିଲେ । ସଚିନ ଏଥିରେ ରାଜି ନହେବାରୁ ମହିଳା ସହକର୍ମୀ ଜଣଙ୍କ ଥାନାରେ ଏତଲା କରିଦେବେ ବୋଲି କହି ତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଧମକ ଦେବା ସହ ବ୍ଲାକମେଲିଂ କରୁଥିଲେ । ଏଥିରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇ ସଚ୍ଚିନ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ସୁଇସାଇଡ୍ ନୋଟ୍ ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ।

ପୋଲିସ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିବାରୁ ଏତଲା ଦାୟର କରିଛି । ଏନେଇ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରଖିଛି ପୋଲିସ ।

ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏବେ ଚାଲିଥିବା # Me Too କେମ୍ପେନରେ ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡନ ଓ ଶୋଷଣର କାହାଣୀ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କହିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ଏମିତି ଏକ ସମୟରେ ଜଣେ ମହିଳା ସହ କର୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଯୌନଶୋଷଣ ହୋଇ ଜଣେ ପୁରୁଷ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ନିଶ୍ଟୟ ଉଦବେଗର ବିଷୟ । ମହିଳାଙ୍କ ଭଳି ସଚିନ ମଧ୍ୟ ଯୌନ ଶୋଷଣ ସମ୍ପର୍କରେ ସାମାଜିକ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଚାର କରିପାରିଥାନ୍ତେ । ଏଥି ସହ ଆଇନର ଆଶ୍ରୟ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିଥାନ୍ତେ । ଏସବୁ କରିଥିଲେ ହୁଏତ ତାଙ୍କୁ ଜୀବନ ହାରିବାକୁ ପଡିନଥାନ୍ତା । ମହିଳାଙ୍କ ଭଳି ପୁରୁଷମାନେ ମଧ୍ୟ ଯୌନ ଶୋଷଣର ଶିକାର ହୁଅନ୍ତି । ତାର ଜ୍ବଳନ୍ତ ପ୍ରମାଣ ହେଉଛି ସଚ୍ଚିନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଘଟଣା । ତେଣୁ ମହାଳାଙ୍କ ଭଳି ପୁରୁଷମାନେ ମଧ୍ୟ # Me Too କେମ୍ପେନରେ ସାମିଲ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

   Related Posts