Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

Everve EF-1 ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ସ୍କୁଟରରେ ଅନେକ ଫିଚର, ଦାମ୍ ୨ ଲକ୍ଷ…

12/02/2020 at 12:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୨|୨: ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ୨୦୨୦ରେ ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ଗାଡିକୁ ଶୋ-କେସ୍‌ କରିବାର ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଚାଲିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋରେ ଅନେକ ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ଗାଡି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେବେ ଏହି ଏକ୍ସପୋରେ Everve EF-1ର ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ସ୍କୁଟର ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ସ୍କୁଟରରେ ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ମୋଟର ଓ ଡୁଆଲ ଲିଥିୟମ୍‌ ଆୟନର ବ୍ୟାଟରୀ ପ୍ୟାକ୍‌ ରହିଛି। କମ୍ପାନୀ ଅନୁସାରେ ଏବେ ଏହି ଗାଡି ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇନାହିଁ। ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷ ଆଡକୁ ଏହା ବଜାରକୁ ଆସିବ। ଏହି ଗାଡିର ଡିଜାଇନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ୟ ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ସ୍କୁଟକରଠାରୁ ଖୁବ ଅଲଗା। Everve EF-1ର ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ସ୍କୁଟର bulbous ଶେପ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଗାଡି ବହୁତ ସ୍ପୋର୍ଟି ଲୁକ୍‌ ଦିଏ।

ଏହି ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ସ୍କୁଟର ଫ୍ରଣ୍ଟରେ LED DRL ଓ ସର୍କୁଲାର ହ୍ୟାଣ୍ଡଲାମ୍ପ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଏହି ସ୍କୁଟରରେ କାର୍ବନ ଫାଇବର୍ସ ରହିଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସ୍କୁଟରର ଲୁକ୍‌ ଖୁବ ଭଲ ରହିଛି। ସ୍କୁଟରର ଚେସିସ୍‌ ଏଲୁମିନିୟମ୍‌ ଓ ଷ୍ଟିଲରେ ତିଆରି କରାଯାଇଛି ଯାହା ଗାଡିକୁ ମଜ୍‌ବୁତ କରିଛି। ଏହା ସହ ଗାଡିରେ ୱାଇଡ୍‌ ସିଟ୍‌ ରହିଛି। ସ୍କୁଟର EF-1ରେ ୧୦୦ କିଲୋମିଟର ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟା ସ୍ପିଡ୍‌ ରହେ। ଥରେ ଚାର୍ଜ କଲେ ଗାଡି ୧୧୦ କିମି ଯାଏଁ ଚାଲିବ। ଦେଢ ଘଣ୍ଟାରେ ସ୍କୁଟର ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଚାର୍ଜ ହୋଇପାରିବ। ୫ ଘଣ୍ଟାରେ ଗାଡି ଫୁଲ ଚାର୍ଜ ହୋଇପାରିବ।

Everve EF-1 ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରିକ୍‌ ସ୍କୁଟରରେ ପ୍ରିମିୟମ୍‌ ହାର୍ଡୱେର ରହିଛି। ଏହା ସହ ଗାଡିରେ USD ଫର୍କ up Front, ପ୍ରି ଲୋଡେଡ୍‌ ଏଡ୍‌ଜଷ୍ଟେବଲ ଓ ରିୟରରେ ଡୁଆଲ ଶକ୍‌ ଏବ୍‌ଜର୍ବର ରହିଛି। ଗାଡିରେ ଡିସ୍କ ବ୍ରେକ୍‌, ୧୨୦ ସେକ୍ସନ୍‌ର Maxxix ଟାୟର ରହିଛି। ସ୍କୁଟରରେ ୭ ଇଞ୍ଚର TFT ଡିସପ୍ଲେ ରହିଛି। Ather ସ୍କୁଟର ଭଳି ଏହି ସ୍କୁଟରରେ ମଧ୍ୟ Over-the-Air (OTA) ଅପ୍‌ଡେଟ୍‌ ମିଳିବ। ଏହି ସ୍କୁଟରର ଦାମ୍‌ ୨ ଲକ୍ଷ ପାଖାପାଖି ରହିବ।

   Related Posts