Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବାପାଙ୍କୁ ଛଡେଇନେଲା କରୋନା, ବାପାଙ୍କ ଅଧୁରା ସ୍ବପ୍ନ ପୁରା କରିବେ ତନିଷ୍କା, ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି ଇଣ୍ଟର୍

30/07/2020 at 6:07 PM

ଝାନ୍ସୀ ୩୦/୦୭ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଝାନ୍ସୀର ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ଗାର୍ଲ ଆଉ ଜଣେ ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ଗାର୍ଲ ବୁନ୍ଦେଲଖଣ୍ଡର ନାଁ କରିଛନ୍ତି | ନିଜ ପ୍ରତିଭା, ପରିଶ୍ରମ ଓ ଦକ୍ଷତା ବଳରେ ସେ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳର ନାଁ ରୋଶନ କରିଛନ୍ତି | ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ କରି ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବହୁତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ | ମାତ୍ର ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ୬୨ ପ୍ରତିଶତ ରଖି ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି | ହିନ୍ଦୀ ଇଂରାଜୀ ସହିତ ୧୪ ଭାଷା ଜାଣିଛନ୍ତି ତନିଷ୍କା ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦାନ କରିଛି | ପିଲାଦିନୁ ସେ ମେଧାବୀ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ବାପା-ମା ତାଙ୍କ ପାଠ ପଢା ପ୍ରତି ଟିକିଏ ବି ଚିନ୍ତା କରୁନଥିଲେ |

ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଐଁକ୍ୟୁ ଲେଭଲ ଅନ୍ୟ ପିଲାଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଆଗରେ | ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରୁ ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିଛନ୍ତି | ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିବାରେ ତନିଷ୍କା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ପ୍ରଥମ ଛାତ୍ରୀ | ସେ ନିଜ ମା-ବାପାଙ୍କୁ ନିଜ ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ମାନନ୍ତି | ଜୁଲାଇ ୨ ତାରିଖରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ତନିଷ୍କାଙ୍କ ବାପା ଚାହୁଁଥିଲେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ହୁଅନ୍ତୁ | ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତନିଷ୍କା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆଇଏଏସ ହୋଇ ବାପାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକାର କରିବେ |

୧୨ ବର୍ଷର ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରତିଭା ଦେଖି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ କାମନା କରି ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ତନିଷ୍କାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତନିଷ୍କା ମେଡ଼ିସିନ ଓ ଯୋଗ ଜରିଆରେ ନିଜକୁ ଆଗକୁ ବଢାଉଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ନିଜ ମାମୁଁ ଘରେ ଝାନ୍ସୀରେ ରହୁଛନ୍ତି | 

   Related Posts