Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ: ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିଜୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୦୪୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ବଢୁଛି ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ : ଭୁବନେଶ୍ବରରୁ ଦିନକରେ ୩୧୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ, ୨୩୫ ସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ, ତଥାପି ଆସିନି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶ୍ୱସ୍ତିର ସମୟ, ସତର୍କତାର ମନ୍ତ୍ର ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକତା
  • ||
  • +୩ ରେ ସାମିଲ ହେବ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କୋର୍ସ, ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ପୁଅ ଓ ଝିଅକୁ କୂଅରେ ଫିଙ୍ଗି ମାରିଦେଲେ, ବାପା ଓ ମା’ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ’ ଅବସରରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ୭ ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା ଆଉ ୨ଟି ଓଡିଆ ଭଜନ- ‘ବଡଦାଣ୍ଡ କାନ୍ଦେ କଇଁକଇଁ’ ଓ ‘ଏତେ ଅଭିମାନ କିଆଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆ : କ୍ଲିନ୍ ସ୍ୱିପ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଲଢିବ ଘରୋଇ ଦଳ
  • ||
  • ଗଜପତି : ଖୋଲିବ କି ACFO ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ : କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଡିଏଫଓଙ୍କୁ ଚାଲିଛି ଜେରା
  • ||

ବାପାଙ୍କୁ ଛଡେଇନେଲା କରୋନା, ବାପାଙ୍କ ଅଧୁରା ସ୍ବପ୍ନ ପୁରା କରିବେ ତନିଷ୍କା, ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି ଇଣ୍ଟର୍

30/07/2020 at 6:05 PM

ଝାନ୍ସୀ ୩୦/୦୭ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଝାନ୍ସୀର ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ଗାର୍ଲ ଆଉ ଜଣେ ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ଗାର୍ଲ ବୁନ୍ଦେଲଖଣ୍ଡର ନାଁ କରିଛନ୍ତି | ନିଜ ପ୍ରତିଭା, ପରିଶ୍ରମ ଓ ଦକ୍ଷତା ବଳରେ ସେ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳର ନାଁ ରୋଶନ କରିଛନ୍ତି | ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ କରି ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବହୁତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ | ମାତ୍ର ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ୬୨ ପ୍ରତିଶତ ରଖି ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି | ହିନ୍ଦୀ ଇଂରାଜୀ ସହିତ ୧୪ ଭାଷା ଜାଣିଛନ୍ତି ତନିଷ୍କା ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦାନ କରିଛି | ପିଲାଦିନୁ ସେ ମେଧାବୀ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ବାପା-ମା ତାଙ୍କ ପାଠ ପଢା ପ୍ରତି ଟିକିଏ ବି ଚିନ୍ତା କରୁନଥିଲେ |

ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଐଁକ୍ୟୁ ଲେଭଲ ଅନ୍ୟ ପିଲାଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଆଗରେ | ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରୁ ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିଛନ୍ତି | ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିବାରେ ତନିଷ୍କା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ପ୍ରଥମ ଛାତ୍ରୀ | ସେ ନିଜ ମା-ବାପାଙ୍କୁ ନିଜ ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ମାନନ୍ତି | ଜୁଲାଇ ୨ ତାରିଖରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ତନିଷ୍କାଙ୍କ ବାପା ଚାହୁଁଥିଲେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ହୁଅନ୍ତୁ | ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତନିଷ୍କା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆଇଏଏସ ହୋଇ ବାପାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକାର କରିବେ |

୧୨ ବର୍ଷର ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରତିଭା ଦେଖି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ କାମନା କରି ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ତନିଷ୍କାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତନିଷ୍କା ମେଡ଼ିସିନ ଓ ଯୋଗ ଜରିଆରେ ନିଜକୁ ଆଗକୁ ବଢାଉଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ନିଜ ମାମୁଁ ଘରେ ଝାନ୍ସୀରେ ରହୁଛନ୍ତି | 

   Related Posts