Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ଯାଏଁ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବିମାନ ସେବା ବନ୍ଦ, କରୋନା ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • କଟକ : ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, କେଇ ମିନିଟ୍‌ରେ ଜଳିଗଲା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବସ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ : ଜଗାକୁ ଏକା କରି ଚାଲିଗଲା କାଳିଆ, ମା’ ଆଖିରୁ ଶୁଖୁନି ଲୁହ : ମରଶରୀର ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ
  • ||
  • କୋରାପୁର : କୋରାପୁର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ନକଲି ନୋଟ୍ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ବାହା ବେଦୀରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲା ପୋଲିସ, IIFL ଲୁଟ୍ ଘଟଣାରେ ରହିଛି ଲିଙ୍କ୍
  • ||
  • ସୋର : ପାଣିରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପଞ୍ଚୁକର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ବାଙ୍କଚୁଡା ବେଶରେ ବିଭୂଷିତ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ନିର୍ମାଣଧୀନ ପାଣି ଟାଙ୍କି ଉପରେ ଚଢି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ଯୁବକ, ଉଦ୍ଧାର କଲେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୮୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚାକିରୀଆଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର: ୮ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ହୋଇପାରେ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ସିଫ୍ଟ
  • ||

ବାପାଙ୍କୁ ଛଡେଇନେଲା କରୋନା, ବାପାଙ୍କ ଅଧୁରା ସ୍ବପ୍ନ ପୁରା କରିବେ ତନିଷ୍କା, ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି ଇଣ୍ଟର୍

30/07/2020 at 6:05 PM

ଝାନ୍ସୀ ୩୦/୦୭ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଝାନ୍ସୀର ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ଗାର୍ଲ ଆଉ ଜଣେ ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ଗାର୍ଲ ବୁନ୍ଦେଲଖଣ୍ଡର ନାଁ କରିଛନ୍ତି | ନିଜ ପ୍ରତିଭା, ପରିଶ୍ରମ ଓ ଦକ୍ଷତା ବଳରେ ସେ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳର ନାଁ ରୋଶନ କରିଛନ୍ତି | ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦ୍ୱାଦଶ ପାସ କରି ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ବହୁତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ | ମାତ୍ର ୧୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ୬୨ ପ୍ରତିଶତ ରଖି ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷାରେ ଉତୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛନ୍ତି | ହିନ୍ଦୀ ଇଂରାଜୀ ସହିତ ୧୪ ଭାଷା ଜାଣିଛନ୍ତି ତନିଷ୍କା ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦାନ କରିଛି | ପିଲାଦିନୁ ସେ ମେଧାବୀ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ବାପା-ମା ତାଙ୍କ ପାଠ ପଢା ପ୍ରତି ଟିକିଏ ବି ଚିନ୍ତା କରୁନଥିଲେ |

ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଐଁକ୍ୟୁ ଲେଭଲ ଅନ୍ୟ ପିଲାଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଆଗରେ | ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରୁ ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିଛନ୍ତି | ଇଣ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ପାସ କରିବାରେ ତନିଷ୍କା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ପ୍ରଥମ ଛାତ୍ରୀ | ସେ ନିଜ ମା-ବାପାଙ୍କୁ ନିଜ ଆଦର୍ଶ ବୋଲି ମାନନ୍ତି | ଜୁଲାଇ ୨ ତାରିଖରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ତନିଷ୍କାଙ୍କ ବାପା ଚାହୁଁଥିଲେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ହୁଅନ୍ତୁ | ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତନିଷ୍କା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଆଇଏଏସ ହୋଇ ବାପାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ ସାକାର କରିବେ |

୧୨ ବର୍ଷର ତନିଷ୍କାଙ୍କ ଅଦ୍ଭୁତ ପ୍ରତିଭା ଦେଖି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଭବିଷ୍ୟତ କାମନା କରି ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ତନିଷ୍କାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ତନିଷ୍କା ମେଡ଼ିସିନ ଓ ଯୋଗ ଜରିଆରେ ନିଜକୁ ଆଗକୁ ବଢାଉଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ନିଜ ମାମୁଁ ଘରେ ଝାନ୍ସୀରେ ରହୁଛନ୍ତି | 

   Related Posts