Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୪ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ ନେତାଜୀ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲର ଶିଳାନ୍ୟାଶ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆଉ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୯ ହଜାର ୭୬୦ ଡୋଜ୍ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଟିକା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୧୫୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ନକଲି ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ : ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ତିଆରି ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ରାମଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ୍
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି ଏଏସ୍‌ଓ ପରୀକ୍ଷା ; ଆଶଙ୍କାରେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ, ମିଳୁନାହିଁ ସହାୟକ ସୁବିଧା

19/01/2019 at 1:18 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୯|୧: ଆସନ୍ତାକାଲି ଓଡିଶା ପବ୍ଲିକ ସର୍ଭିସ କମିଶନ ଓପିଏସସି ଦ୍ବାରା ପରିଚାଳିତ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଫିସର (ଏଏସଓ) ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ସକାଳ ୯ଟା ୩୦ରୁ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ୩୦ରେ ଶେଷ ହେବ । ତେବେ ଏଏସଓ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବହୁ ବିବାଦ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏବେ ଆଶଙ୍କାରେ ରହିଛନ୍ତି ଏଏସଓ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ।  ଆସନ୍ତାକାଲି ପରୀକ୍ଷା କିନ୍ତୁ ଏଥର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସହାୟକ ସୁବିଧା ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏଥର ଲେଖିବାକୁ ଅସମର୍ଥ ଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲେଖିବାରେ ସହାୟକ କରିବା ପାଇଁ  ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ହଲରେ ପ୍ରବେଶ କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଓପିଏସସି ପକ୍ଷରୁ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି । ଏନେଇ ଓଡ଼ିଶା ଆଡମିନଷ୍ଟ୍ରେଟର ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ନିକଟରେ  ହୋଇଥିବା ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ  ସେ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେପଟେ ପରୀକ୍ଷାକୁ ମାତ୍ର ଦିନଟିଏ ବାକି ଥିବାବେଳେ  ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସଶକ୍ତିକରଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓପିଏସସିର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି ।

ସେହିଭଳି ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଘୁଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ । ଡିସେମ୍ବର ମାସ ୨୩ତାରିଖରେ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର ଥିଲା । ମାତ୍ର ତାହାକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଜାନୁଆରୀ ୨୦ତାରିଖରେ ହେବା ନେଇ ଓପିଏସସି ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା । ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବହୁ ଆବେଦନ ଆସିବାରୁ ପରୀକ୍ଷାକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଥିବା ଓପିଏସସି ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତେବେ ଜାନୁଆରୀ ୨୦ ତାରିଖରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଥିବାରୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ପରୀକ୍ଷା ଘୁଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ଡିସେମ୍ବର ୨୩ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଫିସର ପରୀକ୍ଷା ଜାନୁଆରୀ ୨୦ ତାରିଖକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଥିବାରୁ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରିଥିଲେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ । ବାରମ୍ବାର ଓପିଏସସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ହାଇକୋର୍ଟ ଏନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦେଇଥିଲେ ଯେ ଯାହା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ବୋଲି ।

ତେବେ ଛଅ ବର୍ଷ ପରେ ବାହାରିଥିବା ଏଏସଓ ପରୀକ୍ଷା ଚଳିତଥର ନଦେଲେ ବୟସ ଅତିକ୍ରମ କରିଯାଉଥିବା ଶତାଧିକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଅନ୍ଧାର ହୋଇଯିବ ବୋଲି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ କହିଥିଲେ । ସେହି ଗୋଟିଏ ତାରିଖରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଥିବାରୁ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦ ତାରିଖରେ ଏଏସଓ ପରୀକ୍ଷା ନ କରିବାକୁ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଦାବି କରିଥିଲେ ।

   Related Posts