Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଘୋଷଣା କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର: ଡିସେମ୍ବର ଏକ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଗଣାରେ ମିଳିବ ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ୍

22/11/2019 at 5:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୨/୧୧:  ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ଦେଶର ସବୁ ଟୋଲଗେଟ୍‌ରେ କ୍ୟାସ୍‌ଲେସ୍‌ କରାଯିବ।  ବିନା ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ ଆପ୍‌ରେ ଟୋଲ୍‌ଗେଟ୍‌ ପାରି ହୋଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗାଡି ଚାଳକଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ସେଥିଲାଗି ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ଦିଆଯାଇଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତିନ୍ ଗଡ଼କରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖଠାରୁ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଥିବା ଟୋଲପ୍ଲାଜାରେ ନଗଦରେ ଟୋଲ ଫି ଆଦାୟ କରିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶେଷ ହେବ। କେବଳ ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ ରେ ଟୋଲ ଫି ଆଦାୟ କରାଯିବ। ଏ ନେଇ ଏନଏଚଆଇଆଇ (NHAI) ପୂରା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରି ସାରିଛନ୍ତି। ଏନଏଚଏଆଇ ନେଟଓ୍ବାର୍କରେ ୫୩୭ଟି ଟୋଲପ୍ଲାଜାର ରହିଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୭ଟି ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଟୋଲପ୍ଲାଜାରେ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖଠାରୁ ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗ  ଆଧାରରେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଟୋଲ ଫି ଆଦାୟ କରାଯିବ।

ଫାସ୍‌ଟ୍ୟାଗକୁ  ନେବା ସମୟରେ ୧୫୦ ଟଙ୍କାର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଡିପୋଜିଟ୍‌ ନିଆଯାଉଛି ।  ଏହାକୁ   ଅଧିକ ଲୋକପ୍ରିୟ କରିବା ପାଇଁ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ଆଇ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣାରେ ଉପଲବ୍ଧ କରିବ । ଏହା କେବଳ ଏନ୍‌ଏଚ୍‌ଏଆଇର ପିଓଏସ୍‌ରେ ମିଳିବ । ଏହାକୁ  ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ନେଲେ  ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ୧୫୦ ଟଙ୍କା ଶୁଳ୍କ ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

   Related Posts