Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀ ଲାଗି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ, ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଜରିଆରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ଦେଲେ ଦାବିପତ୍ର

5/02/2020 at 6:20 PM

ଭଦ୍ରକ ୦୫।୦୨:  ଦେଶରେ ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ଦିଆଯିବା ନେଇ ବିଭିନ୍ନ କୋର୍ଟରେ ମାମଲା ଚାଲୁରହିଛି । କେତେବେଳେ କୋର୍ଟ ଫାଶୀ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ପାଇଁ ରାୟ ଶୁଣାଉଛନ୍ତି । ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଅନ୍ୟ କୋର୍ଟ ଫାଶୀ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଉଛନ୍ତି । ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀକୁ ନେଇ ନିର୍ଭୟା ମାଆ ଓ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଆଇନଜୀବୀ ମହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦେଶର କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶୀ ବଦଳରେ କ୍ଷମା କରିବା ସପକ୍ଷରେ ଚୁକ୍ତ ବାଢୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ କେହି ଦୋଷୀଙ୍କ ତୁରନ୍ତ ପାଶୀ ଦେବାକୁ ସ୍ବର ଉଠାଇଛନ୍ତି । ତେବେ  ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀ ଙ୍କୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଫାଶୀ ପାଇଁ ଭଦ୍ରକରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଏକ ପଦ ଯାତ୍ରା  କରିଛନ୍ତି ।

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ପଦଯାତ୍ରା ମାଧ୍ୟମରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ରେ ଏକ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି  । ଭଦ୍ରକ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ପଦଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି । ଭଦ୍ରକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସର ରୁ ପଦଯାତ୍ରା ବାହାରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯାଳୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆସିଥିଲେ । ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶୀ ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହେଉଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ଫାଶୀ ତାରିଖ ଟଳିଯାଉଛି । ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଫାଶୀ କୁ ନେଇ ଦ୍ଵନ୍ଦ ଦେଖାଯାଉଛି । ତେବେ ଦୋଷୀ ଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଫାଶୀ ଦାବିରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମାନେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ  ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । 

   Related Posts