Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫେବୃଆରୀ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍ଲାଇନ୍: ଏବେ ସିନେମା ହଲ୍ରେ ବସି ପାରିବେ ୫୦%ରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ, ସଭିଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା ସ୍ଵିମିଂ ପୁଲ୍
  • ||
  • ଜାମିନ ସତ୍ତ୍ଵେ ଜେଲ୍‌ରେ ରହିବେ ପାଠକ ବାପ-ପୁଅ
  • ||
  • ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ‌
  • ||
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||

ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ବସ୍ତା ରଖି ଧାରଣା : ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୂରଣ ଦର୍ଶାଇ ଧାନ କିଣା ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ହୋଇନଥିବା ଅଭିଯୋଗ

20/02/2020 at 12:39 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୨୦।୨: ରାସ୍ତାରେ ଧାନ ବସ୍ତା ରଖି ଧାରଣା । କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଆମପାଣିଠାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ । ଜିଲ୍ଲାରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ ପୂରଣ ଦର୍ଶାଇ ଧାନ କିଣା ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଟୋକନ ପାଇ ବି ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ହୋଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏପରିକି ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ମଣ୍ଡିରେ ପ୍ରାୟ ୬୦ ହଜାର କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଧାନ ପଡିରହିଛି । ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ ଯୋଗୁଁ ବୋରିଗୁମ୍ମା- ଭବାନୀପାଟଣା ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି ।

ଗତକାଲି ଧାନ କିଣା ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଉଭୟ ଶାସକ ଓ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ଥିଲେ । ଏ ନେଇ ଗୃହରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ରୁଲିଂ ଦେଇଥିଲେ ବାଚସ୍ପତି । କିନ୍ତୁ କଳହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ଧାନ କିଣା ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ନୂଆ ଟାର୍ଗେଟ୍ ଆସିଲେ ଯାଇ ଧାନ କ୍ରୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ କହୁଛି । ଏପଟେ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଟୋକନ ପାଇଥିବା ଚାଷୀ ଧାନ ବିକ୍ରିରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

   Related Posts