Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରଗଡ଼ରେ ବିରାଟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଯୋଗଦେଲେ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ୫ ହଜାର କୃଷକ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୪ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ ନେତାଜୀ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲର ଶିଳାନ୍ୟାଶ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆଉ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୯ ହଜାର ୭୬୦ ଡୋଜ୍ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଟିକା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୧୫୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ନକଲି ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ : ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ତିଆରି ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||

ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଜାମିଆର ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀ: ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ କଲେ କୃଷକ, ପଠାଇ ଦେଲେ ଖାଲି ହାତରେ, କହିଲେ- ପଢାରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ

13/12/2020 at 5:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୧୨: କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ରବିବାର ୧୮ତମ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକସଂଗଠନ ଏହି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ମଧ୍ୟ କରି ସାରିଛନ୍ତି। କୃଷକ ସଂଗଠନ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେଉଥିବା ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡିକୁ ଏଥିରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ରବିବାର ଦିଲ୍ଲୀ-ୟୁପି ବର୍ଡର ସ୍ଥିତ ଗାଜିପୁରରେ କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଜାମିଆ ମିଲିଆ ଇସଲାମିଆ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର କିଛି ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କୃଷକମାନେ ଏହି ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଖାଲି ହାତରେ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ଏହି ପୂରା ଘଟଣାରେ କୃଷକ ନେତା ରାକେଶ ଟିକୈତ କହିଛନ୍ତି, ଜଣା ନାହିଁ ଏହି ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀ କଣ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ। ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଉଚିତ୍। ସେମାନଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍। ଜଣା ନାହିଁ କୁଆଡେ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ।

ଗାଜିପୁରରେ ୪ ରୁ ୫ ଜାମିଆ ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଥିଲା ଏବଂ ବାକି ଛାତ୍ରୀ ଥିଲେ। କୃଷକମାନେ ତୁରନ୍ତ ଏମାନଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା। ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଉକ୍ତ ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ଫେରି ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ପ୍ରବଳ ବିରୋଧ ପରେ ସେମାନେ ସେଠାରୁ ଚାଲି ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ।

କୃଷକ ନେତା କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲୁ ଯେ, ସେମାନେ କେଉଁଠୁ ଆସିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଛାତ୍ରୀମାନେ କୌଣସି ସିଧା ଉତ୍ତର ଦେଇନଥିଲେ। କ୍ୟାମେରାରେ କହିବାକୁ ଦୂରେଇ ରହୁଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଗରେ କିଛି ବ୍ୟାନର ମଧ୍ୟ ଥିଲା। କୃଷକଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସେମାନେ ଜାମିଆ ମିଲିଆ ଇସଲାମିଆ ବିଶ୍ଵ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀ ଥିଲେ। ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଛୁ। ଛାତ୍ର-ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ବୋଲି କୃଷକ ନେତା କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts