Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

ମୁଜାଫରନଗରରେ କୃଷକ ମହାପଞ୍ଚାୟତ ଶେଷ : ଚାଷୀ ନେତାଙ୍କ ବୟାନ, ‘ବିଲ୍ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନହେବା ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ’

29/01/2021 at 9:35 PM

ମୁଜାଫରନଗର ୨୯/୦୧ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମୁଜାଫରନଗରରେ ଚାଲୁଥିବା କୃଷକ ମହାପଞ୍ଚାୟତ ଶେଷ ହୋଇଛି । କୃଷକ ମହାପଞ୍ଚାୟତ ଶେଷ ହେବା ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ କିଷାନ ୟୁନିଅନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନରେଶ ଟିକାୟତ । ସେ ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରି ସ୍ପଷ୍ଟଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଗକୁ ଜାରି ରହିବ ।

ନରେଶ ଟିକାୟତ କହିଛନ୍ତି, ‘ସରକାର ଅଧର୍ମୀ ହେଉଛନ୍ତି । ଯଦି ସରକାର ଚାହିଁଥାନ୍ତେ ତେବେ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତା । ଯଦି ଆଗକୁ ଏହାର ସମାଧାନ ନହୁଏ ତେବେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ’ । ଏହି ବୈଠକ ପରେ ଆରଏଲଡି ନେତା ଜୟନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି, ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନୂଆ କୃଷି ଆଇନ ରଦ୍ଦ ନହୋଇଛି ସେ ଯାଏଁ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହୁ ।

ନୂଆ କୃଷି ଆଇନକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ଜିଦ୍‌ରେ ଅଟଳ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଚାଷୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିଲ୍ଲୀ-ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ସୀମା ଗାଜୀପୁରରେ ଭାରତୀୟ କିଷାନ ୟୁନିଅନ ନେତୃତ୍ବରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଚାଷୀ ମହାପଞ୍ଚାୟତରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ ।

ଗାଜୀପୁରରେ ବି.କେ.ୟୁ ନେତା ରାକେଶ ଟିକାୟତ ମଞ୍ଚ ଉପରେ କାନ୍ଦିବା ଏବଂ ଦୁଇ ମାସ ଧରି ବିରୋଧ କରୁଥିବା ଚାଷୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ ବିଭିନ୍ନ ହଇରାଣ ହରକତ କରିବାକୁ ଏହି ବୈଠକରେ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଥିଲା । ଗାଜୀପୁରର ୟୁପି ଗେଟ୍ ଠାରେ ହୋଇଥିବା ବିରୋଧକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ହଜାର ହଜାରେ ସଂଖ୍ୟାରେ ଚାଷୀ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ ।

କୃଷକମାନଙ୍କର ମୁଜାଫରନଗର ସମ୍ମିଳନୀକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକ ଦଳ (ଆରଏଲଡି) ମୁଖ୍ୟ ଅଜିତ ସିଂ ମଧ୍ୟ ବି.କେ.ୟୁକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଜୟନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ ମଧ୍ୟ ମହାପାଞ୍ଚୟତରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ପାର୍ଟି ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଜୟନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆରଏଲଡି ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଜିତ ସିଂ ବି.କେ.ୟୁ ସଭାପତି ନରେଶ ଟିକାୟତ ଏବଂ ମୁଖପାତ୍ର ରାକେଶ ଟିକାୟତଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । କୃଷି ବିଲ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଚାଷୀନେତା ମାନେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts