Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଚାଷୀଙ୍କ ଚକାଜାମ୍ : କୋକସରା ବ୍ଲକ୍ କୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ମରୁଡି ଘୋଷଣା ଦାବିରେ ସଚେତନ ଚାଷୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ

8/12/2018 at 11:17 AM

କଳାହାଣ୍ଡି ୦୮|୧୨:  କଳାହାଣ୍ଡିଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୨୬ ଆମ୍ବପାଣିଠାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ । କୋକସରା ବ୍ଲକ୍ କୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣମରୁଡି ଘୋଷଣା ଦାବିରେ ସଚେତନ ଚାଷୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି । ଜୟପୁର-ଭବାନୀପା।ଟଣାମଧ୍ୟରେ  ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି । କୋକସରାବ୍ଲକ୍ ର ୨୨ ଗୋଟି ପଚଂ।ୟତରେ  ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ନଥିବାବେଳେ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଚାଷ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି ।

ଚଳିତବର୍ଷ ବର୍ଷ। ବିଳମ୍ବ ଯୋଗୁଁ ଧାନ ଅମଳ ପୂର୍ବରୁପାଣି ଅଭାବରେ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ଫଳରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ଲକ୍ କୁ ମରୁଡି ଘୋଷଣା ଦାବିରେ ଚାଷୀସଂଗଠନ ରାଜନୌତିକ ଦଳ ଏକତ୍ରିତ ଭାବେ ଦାବି କରି ଆସୁଛନ୍ତି । ବ୍ଲକ୍ ରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩ଗୋଟି ଚାଷୀଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ବେ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉ ନଥିବାରୁଚାଷୀ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓଲ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଚାଷୀ ।

   Related Posts