Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହେବ ନାହିଁ IPL ୨୦୨୦, ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ଆସି ପାରନ୍ତି ଏତିକି ପ୍ରତିଶତ ଦର୍ଶକ

31/07/2020 at 8:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୦୭: ଏମିରେଟ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡର ସଚିବ ମୁବାଶଶୀର ଉସମାନି ଶୁକ୍ରବାର କହିଛନ୍ତି ଯଦି ସରକାର ମଞ୍ଜୁରୀ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ୟୁଏଇରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍(ଆଇପିଏଲ)ରେ ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ୩୦ ରୁ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ଭରିବାକୁ ଚାହିଁବେ। ଆଇପିଏଲ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରି ବିଶ୍ଵର ସବୁଠୁ ବଡ ଧର୍ଣ୍ଣାଢ୍ୟ ଟୂର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସଭାପତି ବ୍ରଜେଶ ପଟେଲ ପିଟିଆଇକୁ କହିଥିଲେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ରୁ ନଭେମ୍ବର ୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ଟୂର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ସମୟରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ୟୁଏଇ ସରକାର ଦ୍ଵାରା ନିଆଯିବ।

ତାରିଖର ଘୋଷଣା ପରେ ବି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ମଧ୍ୟ ୟୁଏଇରେ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ନେଇ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି। ଉସମାନି ଫୋନ କରି କହିଛନ୍ତି ଥରୁଟିଏ ଆମକୁ ବିସିସିଆଇଠୁ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ଆମେ ନିଜ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତାବ ଓ ମାନକ ପରିଚାଳନା ପ୍ରକ୍ରିୟା(ଏସଓପି) ସହିତ ଯିବୁ। ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଆମର ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଟୂର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଅନୁଭବ ଦେବାକୁ ଚାହିଁବୁ ମାତ୍ର ଏହା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି  ହେବ। ଏଠାରେ ଅଧିକାଂଶ ଟୂର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ ରୁ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥାଏ। ଆମେ ଆଇପିଏଲରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଆଶା କରୁଛୁ।

ଉସମାନି କହିଛନ୍ତି ଆମକୁ ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ନେଇ ନିଜ ସରକାରଙ୍କୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିବା ଆଶା ରହିଛି। ୟୁଏଇରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ର ୬୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି। ଏଠାରେ ସ୍ଥିତି ପ୍ରାୟତଃ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ନଭେମ୍ବର ମାସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୨୦୨୦ ଦୁବାଇ ରଗବୀ ସେଭେନ୍ସ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ବିପଦ କାରଣରୁ ୧୯୭୦ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଛି।

   Related Posts