Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଗାଡି ଦାମ ୩୯ ଲକ୍ଷ, ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ପାଇଁ ଦେଲେ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ୦୦୭ ନମ୍ବର ବୁକ୍ କରିଥିଲେ ଜେମ୍ସ୍ ବଣ୍ଡ ଫ୍ୟାନ୍ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟର

27/11/2020 at 5:18 PM

ଅହମଦାବାଦ ୨୭/୧୧ : ନାଁ ତାଙ୍କର ଆସିକ୍, ଜେମ୍ସ ବଣ୍ଡଙ୍କର ଜଣେ ଭୂୟସି ପ୍ରଶଂସକ । ଗାଡିର ନମ୍ବରକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅହମଦାବଦର ଆସିକ ପଟେଲ । ପରିବହନକାରୀ କମ୍ପାନୀ ଚଳାଉଥିବା ଆସିକ୍ ପଟେଲ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ନୂଆ ଏସୟୁଭି କାରର ନମ୍ବର ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା । ତାଙ୍କ ୩୯.୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ବିଳାସପୁର୍ଣ୍ଣ କାରର ନମ୍ବରକୁ ଅଦ୍ବିତୀୟ କରିବା ପାଇଁ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ ନିଆରା ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ GJ-01-WA-007 ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରାୟ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ।

ତେବେ ନିଜର ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ସହିତ ନିଆରା ନମ୍ବର ପଛର କାରଣ କହିଛନ୍ତି ସାହିବାଗ ନିବାସୀ ଆସିକ୍ ପଟେଲ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏହି କାରଟି ମୋର ପ୍ରଥମ କାର ଏବଂ ଏହି ନମ୍ବର ମୋ ପାଇଁ ଶୁଭ । ତେବେ ଏହି ନମ୍ବରକୁ ସହଜରେ ପାଇନଥିଲେ ଆସିକ ପଟେଲ । ଏହି ନମ୍ବର ପାଇଁ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସବନିମ୍ନ ମୂଲ୍ୟ ଥିଲା ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା । ତେବେ ଅନଲାଇନରେ ହେଉଥିବା ଏହି ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଆସିକଙ୍କ ସହିତ ଅନ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିଲେ । ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ସର୍ବାଧିକ ମୂଲ୍ୟ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ରାତି ୧୧.୫୩ରେ ଆସିକ୍ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହିତ ଏହି ନମ୍ବରକୁ ନିଜ ନାଁରେ କରିନେଇଥିଲେ ।

ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ସହାୟକ ଅଧିକାରୀ ଏନ. ଭି. ପରମାର କହିଛନ୍ତି, ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ୦୦୭ ନମ୍ବର ପାଇଁ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଦେୟ ସର୍ବକାଳୀନ ରେକର୍ଡ । ତେବେ ଆସିକ ପଟେଲ ପୁରା ଟଙ୍କା ଦେବା ପରେ ଏହି ନମ୍ବର ସାର୍ବଜନୀନ ଭାବେ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଏନ. ଭି. ପରମାର କହିଛନ୍ତି ।  ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୦୦୧ ନମ୍ବର ୫.୫୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଲାମ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ୦୩୬୯ ନମ୍ବର ପ୍ଲେଟ୍ ପାଇଁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୧.୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts