Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

ମ୍ୟାଚ ପରେ ଆଶାଙ୍କ ରେସ୍ତୋରାଁରେ ନିଅନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟଞ୍ଜନର ମଜା: ଏଠାରେ ମିଳେ ଶୁଦ୍ଧ ଦେଶୀ ଖାଇବା

27/06/2019 at 4:08 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୨୭/୬ : ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର ଓଲ୍ଡ ଟ୍ରାଫାର୍ଡ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଖେଳୁଛି । ଆଜି ଯଦି ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଜିତିଯାଏ ତାହେଲେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ । ଭାରତୀୟ ଟିମକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପହଂଚିଛନ୍ତି । ଏହି ଉତ୍ସାହକୁ ଆହୁରି ବଢାଇବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟଞ୍ଜନର ମଜା ମଧ୍ୟ ଉଠାଇବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ତେବେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ପାଇଁ ରେସ୍ତୋରାଁ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ହୋଇଥିବା ଦରକାର ଯେଉଁ ରେସ୍ତୋରାଁ ଶୁଦ୍ଧ ଦେଶୀ ଖାଇବା ପରସୁଥିବା ।

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଅନେକ ଭାରତୀୟ ରେସ୍ତୋରାଁ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଠ ଦେଶୀ ଖାଇବା ମିଳେ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ମଜାଦାର ଏବଂ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଭାରତୀୟ ମସଲା ଯୁକ୍ତ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ମିଳେ ତାହେଲେ ଖାଇବା ଆହୁରି ରୋଚକ ଲାଗିବ । ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଏମିତି ଏକ ରେସ୍ତୋରାଁ ଅଛି ଆଶା । ଏହା ପ୍ରସିଦ୍ଧ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଆଶା ଭୋଁସଲେଙ୍କ ରେସ୍ତୋରାଁ । ଆଶାଙ୍କର ସାରା ଦୁନିଆର ୭/୮ଟି ଦେଶରେ ୩୦ ରୁ ଅଧିକ ରେସ୍ତୋରାଁ ଅଛି । ସବୁ ରେସ୍ତୋରାଁର ନା ଆଶା ।

ଆଶାଙ୍କ ଏହି ରେସ୍ତୋରାଁରେ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ, ଶାହରୁଖ ଖାଁ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା, ଅନିଲ କପୁରଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନେକ ଅଭିନେତା ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ହଲିଉଡ଼ ସେଲିବ୍ରିଟି ମଧ୍ୟ ଖାଇବା ପାଇଁ ଆସିଥାନ୍ତି । ଏହି ରେସ୍ତୋରାଁର ପ୍ରସିଦ୍ଧଖାଦ୍ୟ  ହେଲା ଶିଖ କବାବ, ସୋରିଷ ମାଛ, ପନିର ଶୁଲା, କେଶର ବିରିୟାନୀ, କୋଡ଼ି କରି, ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି କରି । ଏଠାକାର ଚା ଆହୁରି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ । ଏଠାକାର ମିଠା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ତେବେ ଆପଣ ଯଦି ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ମ୍ୟାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ତାହେଲେ ଏହି ରେସ୍ତୋରାଁରେ ଖାଇବା ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

   Related Posts