Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ନାହିଁ ଘର, ଗଛତଳେ ପାଲ ଟାଣି କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିଲେ ପରିବାର

31/05/2020 at 5:40 PM

ନୂଆପଡା ୩୧।୫: କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । ହେଲେ ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା କୋମନା ବ୍ଲକ୍ ନୂଆଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋହୋଣ୍ଡୋପାଲି ଗାଁରେ ତାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଦେଖାଯାଇଛି । ଘରର ସୁବ୍ୟବସ୍ଥା ଅଭାବରୁ ଗଛତଳେ ସଂଗରୋଧ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି ଗୋଟିଏ ପରିବାର । ଏବେ ଅବଧି ସରିବା ପରେ ଗାଁକୁ ଯାଇ ଅଧାଭଙ୍ଗା ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା କୋମନା ବ୍ଲକ୍ ନୂଆଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତର ଲୋହୋଣ୍ଡୋପାଲି ଗାଁରେ ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଇଟାଭାଟିରେ କାମ କରୁଥିଲେ । ହେଲେ ମହାମାରୀ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା ହୋଇଗଲା । ଯାହାପରେ ସେମାନଙ୍କର କାମଧନ୍ଦା ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା । ହେଲେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପାଇଁ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ନହେବାରୁ ଅନେକ କଷ୍ଟରେ ନିଜ ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆସିଥିବାରୁ ହୋମ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ହେଲେ ନିଜସ୍ବ ଗୋଟିଏ ଘର ନଥିବାରୁ ହୋମ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ପାଇଁ ସୁ-ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବାରୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୃହରେ ରହିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ନିଜ ବିଲରେ ଗଛତଳେ ଥିବା ଏକ କୁଡିଆରେ ରହିବାକୁ କହି ଜରିପାଲ ଦେଇ ବିଲରେ ଥିବା ଖଳାରେ ଚୁଲି ତିଆରି କରି ହୋମ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ କଟାଇଛନ୍ତି ।

ଗତକାଲି ତାଙ୍କର ସମୟ ସରିଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ନିଜର ଅଧାଭଙ୍ଗା ଘରକୁ ଯାଇ ରହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗତ ବର୍ଷ ମିଳିଥିବା ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘର ଖଣ୍ଡିଏ ମିଳିଥିବା ବେଳେ ତାହା ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଭାବରେ ପଡି ରହିଛି । ତେଣୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସହଯୋଗ ହେଲେ ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ସହ ସୁରକ୍ଷିତ ରହି ପାରିବେ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts