Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ବଲାଙ୍ଗିର: ରାଜ ପରିବାରରୁ ପରିବାରବାଦ ଡେଇଁଲା ମିଶ୍ର ପରିବାରକୁ, ଲୋକସଭା ଆସନରେ ତ୍ରିମୁଖୀ ଲଢେଇ

26/03/2019 at 5:33 PM

ବଲାଙ୍ଗିର୨୬|୩: ବଲାଙ୍ଗିରରେ ଚାଲିଛି ପରିବାର ରାଜନୀତି । ୩ ପ୍ରମୁଖ ଦଳର ହେଭିୱେଟମାନଙ୍କ ପୁଅ, ପତ୍ନୀ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ରାଜନୀତିକୁ । ବିଜେଡି ହେଭିୱେଟ୍ ଅନଙ୍ଗ ଉଦୟ ସିଂଦେଓଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନରେ । ସେହିପରି ବିଜେପିର ଟାଣୁଆ ନେତା କନକ ବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂଦେଓଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସିଂଦେଓ ବି ଏଥର ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପୁଅ ସମରେନ୍ଦ୍ର ବି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଭୋଟ ରାଜନୀତିକୁ ।

ରାଜନୀତିରେ ପରିବାରବାଦ । ବଲାଙ୍ଗିର ଗଲେ ରାଜନୀତିରେ ପରିବାରବାଦ କେମିତି ପଶିଛି ଜଳ ଜଳ ହୋଇ ଦେଖାଯାଏ । ଏଠି  ରାଜ ପରିବାରରୁ ଏକାଧିକ ସଦସ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାନ୍ତି । ଚଳିତ ଥର ବିଜେଡିର ଆଗଧାଡ଼ିର ନେତା ତଥା ସାଂସଦ ଅନଙ୍ଗ ଉଦୟ ସିଂଦେଓଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ନିର୍ବାଚନ କଳିକେଶ ଏବଂ  ଅର୍କେଶ  ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି ।

କଳିକେଶ ବଲାଙ୍ଗିର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସାନଭାଇ ଅର୍କେଶ ବଲାଙ୍ଗିର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ  ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି ।ପୂର୍ବରୁ ବାପା, ବଡ଼ ଭାଇ ଏଠାରୁ ଲଢ଼ୁଥିଲେ । ଏଥର ଅର୍କେଶ ବି ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ରଣକ୍ଷେତ୍ରକୁ ।

ବିଜେପି ବି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦେଇଛି । କନକ ବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂଦେଓ ପାଟଣାଗଡ଼ ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ବଲାଙ୍ଗିର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ଛିଡ଼ା ହୋଇଛନ୍ତି । ଖାଲି ବିଜେଡି-ବିଜେପି ନୁହେଁ । ପରିବାରବାଦ ରାଜନୀତି କଂଗ୍ରେସକୁ ଡେଇଁଛି ଏଥର । ବଲାଙ୍ଗିରରୁ ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ବିଧାୟକ ଭାବେ ଲଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ପୁଅ ସମରେନ୍ଦ୍ର ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ରାଜ ପରିବାରରେ ଚାଲିଥିବା ପରିବାରବାଦ ରାଜନୀତି ଏଥର ମିଶ୍ର ପରିବାରକୁ ଡେଇଁଛି । ଦେଖାଯାଉ ବଲାଙ୍ଗିରବାସୀ ଏହାକୁ କେମିତି ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts