Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • JEE ମେନ୍ ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶିତ
  • ||
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ବିଛଣାରେ ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ପାଖରେ ସମ୍ବଳ ନାହିଁ : ସରକାରୀ ସହାୟତାକୁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକେ

25/01/2019 at 5:18 PM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୨୫|୧: ବିଛଣାରେ ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅ । ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ପାଖରେ ସମ୍ବଳ ନାହିଁ । ମାଗିଯାଚି ଯାହା ମା ଘରକୁ ଆଣୁଛନ୍ତି ସେଥିରେ ପୁଅର ରୋଗ ଭଲ କରିବାରେ ଅସର୍ମଥ । ଆଉ ଏବେ ସରକାରୀ ସହାୟତାକୁ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି ଖୋର୍ଦ୍ଧ।ମୋଟା ଗାଁର ହାଡିବନ୍ଧୁ ବିଶ୍ବାଳଙ୍କ ପରିବାର ।

ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଗୋଡିପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ମୋଟା ଗାଁର ହାଡିବନ୍ଧୁ ବିଶ୍ବାଳ । ପରିବାର ରହିଲେ ୨ ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଓ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ଓ  ମା । ବେସ ହସଖୁସିରେ ଚାଲିଥିଲା ପରିବାର । ୨୦୧୮ ଅକ୍ଟୋବର ପରିବାର ଉପରକୁ ହଠାତ୍ ମାଡି ଆସିଲା ଦୁଃଖ । ପକ୍ଷାଘାତ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେ ହାଡିବନ୍ଧୁ । ଏବେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ପରିବାର ପାଖରେ ସମ୍ବଳ ନାହିଁ । ମା ମାଗି ଯାଚି ଯାହା ଘରକୁ ଆଣୁଛନ୍ତି ସେଥିରେ ପରିବାରର ପେଟ ମଧ୍ୟ ପୁରୁନାହିଁ । ଔଷଧ ଆଣିବାକୁ ଟଙ୍କା ନାହିଁ । ଆଉ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି ହାଡିବନ୍ଧୁ ।

ରୋଜଗାରିଆ ପୁଅର  ଏଭଳି ଦୁର୍ଦଶା ରେ ପୁରା ପରିବାର  ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛନ୍ତି । ରୋଗୀଣା ସ୍ବାମୀ ର ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବା  ପାଇଁ ରଂଜନା ସରକାରଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ଆମେ ଖୋର୍ଦ୍ଧ। ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲୁ । ହାଡିବନ୍ଧୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସ ପାଇଁ  ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସେ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts