Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲେ ପରିବାରର ଏକମାତ୍ର ରୋଜଗାରକ୍ଷମ ପୁଅ ; ଅସହାୟ ଅବସ୍ଥାରେ ବୃଦ୍ଧ ବାପା ମା, ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦୁଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପୁଅ

4/06/2019 at 4:12 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୪|୬: ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲେ ପରିବାରର ଏକମାତ୍ର ରୋଜଗାରକ୍ଷମ ପୁଅ । ଘରେ ବୁଢ଼ା ବାପା-ମା ଅଚଳ ହୋଇ ଗୋଟିଏ କୋଣରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ବିଧବା ପତ୍ନୀ ବି ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ । ତେଣେ ଦୁଇ ପୁଅ ମଧ୍ୟ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ । କେମିତି ଚଳିବ ପରିବାର ? କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଗଉଡବିଶି ଗାଁରୁ ଦେଖିବା ଆମର ଏଇ ରିପୋର୍ଟ ।

ପରିବାରରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ । ଘରେ ଚୁଲି ଜଳୁନି । ଏ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଡେରାବିଶ ଗଉଡବିଶି ଗାଁରେ । ଘରର ଏକମାତ୍ର ରୋଜଗାରକ୍ଷମ ବ୍ୟକ୍ତି ଶରତ ବେହେରା ଗତ  ମାସ ୨୬ରେ  ଏକ  ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ।

ମୃତ ଶରତଙ୍କ ୩ଟି ପୁଅ ମଧ୍ୟରୁ ବଡ ଓ ମଝିଆ ପୁଅ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ । ବୟସାଧିକ ହେତୁ ମୃତ ଶରତଙ୍କ ବାପା ମା ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାର ଅଚଳ ଅବସ୍ଥାରେ । ଶରତ ମୂଲ ଲାଗି ନିଜ ପରିବାର ଚଳାଉଥିଲେ । ଆଉ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏବେ ଏ ପରିବାରକୁ ଦାନା ମୁଠେ ମିଳିବା ମୁସ୍କିଲ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।  

ମୃତ ଶରତଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଉର୍ମିଳା ମଧ୍ୟ ରୋଗାକ୍ରାନ୍ତ । ପେଟରେ ଘା ହେବା ଯୋଗୁଁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ହସପିଟାଲରେ ରହି ଏବେ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ସେ । ଏମାନଙ୍କର ନିଜର ଘର ଖଣ୍ଡେ ନାହିଁ କି  କୌଣସି ସରକାରୀ ସୁବିଧା ପାଉନାହାନ୍ତି ଏ ପରିବାର ।  ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଶରତଙ୍କ ଶେଷକୃତ୍ୟ  ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି । କିଛି ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସହାୟତାରେ ଶୁଦ୍ଧିକ୍ରିୟା ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି ।

ମୃତ ଶରତଙ୍କ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପିଲାଙ୍କ ପାଠ ପଢା ଖର୍ଚ୍ଚ  ଓ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଔଷଧ ଖର୍ଚ୍ଚ ତୁଲାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ବଦାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହାୟତା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।

   Related Posts