Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ : ୧ କେଜି ୪୮ ଗ୍ରାମ୍ ଧଳାଜହର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫେକ୍ ଫଲୋଅର୍ସ ରାକେଟ୍ : ଜଣେ ଗିରଫ, ପ୍ରତି ଲାଇକ୍ ପାଇଁ ନେଉଥିଲା ୧୫୩ ଟଙ୍କା, ବିକିଛି ୨.୩ କୋଟି ଜାଲି ଆକାଉଣ୍ଟ

24/07/2020 at 9:12 PM

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୪|୦୭: ଯୁବପୀଢି ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲାଇକ୍ ଓ ଫଲୋଅର୍ସ ପଛରେ ଗୋଡାଉଛନ୍ତି । ଫଲୋଅର୍ସ ବଢାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ନୂଆ ନୂଆ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଓ କମ୍ପାନୀ ଅଧିକ ଫଲୋଅର୍ସ ବଢାଇବା ନିଶାରେ ହ୍ୟାକରଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି । ଏପରି ଜଣେ ହ୍ୟାକରକୁ ଗରିଫ କରିଛି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ । ଗିରଫ ହ୍ୟାକର୍ ହେଲେ କାସିଫ୍ ମନସୁର୍ ।

ଅଭିଯୁକ୍ତ କାସିଫ୍ ମନସୁର୍ ହେଲେ ଜଣେ ସିଭିଲ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟର । ସେ ଏଭିଏଏମଏସଏମଏମ ନାମକ ଏକ କମ୍ପାନୀ ଖୋଲି ଫେକ୍ ଫଲୋଅର୍ସ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ । ଏବେସୁଦ୍ଧା ସେ ୨୫ ହଜାର ଅର୍ଡର ପାଇଥିବା ବେଳେ ୨.୩ କୋଟି ଫେକ୍ ଫଲୋଅର୍ସ ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେ ବଲିଉଡ୍ ସିଙ୍ଗର୍ ଭୂମି ତ୍ରିବେଦୀଙ୍କ ନାମରେ ଫେକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏପରିକି ସେ କିଛି ବଲିଉଡ୍ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରି ଫଲୋଅର୍ସ ବଢାଇଦେବ ବୋଲି କହିଥିଲା । ଏନେଇ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ତାକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ।

ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣଙ୍କ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ଏହା ପଛରେ ଏକ ବଡ ନେଟଓ୍ୱାର୍କ କାମ କରୁଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା । ଏସଆଇଟି ଗଠନ କରାଯାଇ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଏପରି ଫେକ୍ ଫଲୋଅର୍ସ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ୧୦୦ଟି କମ୍ପାନୀକୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲା ।

ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ଯେ, କାସିଫ୍ ଫେସବୁକରେ ଗୋଟିଏ ଫଲୋଅର୍ସ ବଢାଇବା ପାଇଁ ୨୭୨ ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ । ସେହିପରି ଇନଷ୍ଟାରେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ପାଇଁ ୧୨୦ ଟଙ୍କା ଓ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ଗୋଟିଏ ଭିୟୁପାଇଁ ୧୫୩ ଟଙ୍କା ନେଉଥିଲେ ।  

   Related Posts