Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର, ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୫ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୭୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଲେଡି ୪୨୦ : ଜାଲି ଟ୍ୟାକ୍ସି ଆପ୍‌ର ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ ଦେଖାଇ ୨୫୦ କୋଟି ହଡପ, ହଜାରେରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିଥିବା ମହିଳା ଗୋଆରେ ଅଏସ କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରିଲା ପୋଲିସ

13/10/2020 at 7:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩ ।୧୦:     ଫେକ୍ କ୍ୟାବ୍ ରାକେଟ୍ ଚଳାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୋଆରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଅର୍ଥନୈତିକ ଶାଖା ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଏହି ମହିଳାଜଣଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୧ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ୨୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଡେଜି ମେନନ୍ ନାମକ ଏହି  ମହିଳାଜଣଙ୍କ ହାଲୋ ଟାକ୍ସି ନାମରେ ଏକ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଠକାମି ନେଇ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ  ସମସ୍ତ ସତ୍ୟତା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ପୋଲିସ ଏସଏମପି ଇମପେକ୍ସ ଓ ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ପାଇଥିଲା ।

ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା ଯେ, ଏସଏମପିର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଲୋକଙ୍କୁ ହାଲୋ ଟାକ୍ସିରେ ନିବେଶ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଏଥିରେ ନିବେଶ କଲେ ଭଲ ରିଟର୍ଣ୍ଣ ମିଳିବ ବୋଲି ନିବେଶକଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ଏପରିକି ନିବେଶ ଅର୍ଥର ୨୦୦ ପ୍ରତିଶତ ଲାଭ ମିଳିବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କହିଥିଲା । ତେବେ ଏହି କମ୍ପାନୀ ଆରବିଆଇର ଗାଇଡଲାଇନକୁ ଉଲଙ୍ଘନ କରି ଏପରି କାରବାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ପ୍ରଥମେ କମ୍ପାନୀ କିଛି ନିବେଶକଙ୍କ ଅର୍ଥ ଫେରାଇ ବିଶ୍ୱାସଭାଜନ ହୋଇଥିଲା । ପରେ ବଡ ରକମର ଅର୍ଥ ଆତ୍ମସାତ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି । ଏପରିକି କମ୍ପାନୀର ଅଫିସ ମଧ୍ୟ ହଠାତ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ବାରମ୍ବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକମାନେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ସେମାନେ ଗାଜିଆବାଦ, ପାତପରଗଞ୍ଜ ଓ ରୋହିଣିରେ ମଧ୍ୟ ଏପରି କହି ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିଥିଲେ । ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ, କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ୩.୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ୬୦ଟି ନୂଆ ହ୍ୟୁଣ୍ଡାଇ ଏକ୍ସସେଣ୍ଟ କାର୍ କିଣାଯାଇଛି । ଯାହାକୁ ନିବେଶକମାନଙ୍କ ଠାରୁ କମ୍ପାନୀ ନେଇଥିଲା । ତେବେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୋଆର ଏକ ରିସୋର୍ଟରୁ ଗିରଫ କରିଛି । ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ସିଜ୍ କରି ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts