Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ଟିକା’ ସମୀକ୍ଷା, ଭ୍ୟାକସିନ୍ ବିକାଶରେ ଲାଗିଥିବା ୩ କମ୍ପାନୀ ସହ ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୋଣାର୍କ ମହୋତ୍ସବ: କୋଭିଡ଼ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ପାଳିତ ହେବ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ , କୋଭିଡ କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ଉତ୍ସବ ଫିକା
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||

ଅଧିକ ଖୋଳତାଡ ପାଇଁ ଫୈଜଙ୍କୁ ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଲା ପୋଲିସ, ସୀମାଞ୍ଚଳ ନାୟକଙ୍କୁ କଷ୍ଟୋଡିରେ କରାଯିବ ଜେରା

5/12/2018 at 5:41 PM

ଢେଂକାନାଳ ୫|୧୨: ଢେଙ୍କାନାଳ ସେଲଟର୍ ହୋମ୍ କେଳେଙ୍କାରୀରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ସତ ପଦାକୁ ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି। ଦୁଇ ଦିନ ମାରାଥନ ଜେରା ପରେ ପୁଣି ଫୈଜ ରେହମ୍ମାନଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡ ୨ ଦିନ ବଢ଼ିଛି। ଆଉ ଏହା ଭିତରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବେଆଇନ ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ଆଦି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୁଡ଼େଇତୁଡ଼େଇ ପଚାରିଛି ପୋଲିସ। ସେପଟେ ଫୈଜଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଡେରା ଉପରେ ଆଜି ବି ଚଢ଼ାଉ ଜାରି ରହିଛି।

ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ସେଲଟର ହୋମର ସତ । ଫଣ୍ଡିର ଫଣ୍ଡା ଓଗାଳିଛନ୍ତି ଫୈଜ ।  ଜେରା ବେଳେ ଗୁଡ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ ।  ବିନା ପଞ୍ଜୀକରଣରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଚାଲିଛି ଗୁଡ଼୍ ନ୍ୟୁଜ ସଂସ୍ଥା । କେବଳ ୧୯୯୪ରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୋସାଇଟି ଆକ୍ଟରେ ପଂଜୀକୃତ ହୋଇଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମେଦିନୀପୁର ଜିଲ୍ଲାର ସାଲେଗାଡିଆରେ ରହିଛି ସଂସ୍ଥାର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ । ସଂସ୍ଥା ପାଇଁ ବିଦେଶରୁ ସିଧାସଳଖ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଟଙ୍କା ଆସୁଥିବା ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଫୈଜ । ବିଭିନ୍ନ ସୂତ୍ରରୁ ବର୍ଷକୁ ପ୍ରାୟ ୧୪-୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆସେ ।  ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ରହିଛି ସଂସ୍ଥାର ଆକାଉଣ୍ଟ ।  ଅଧିକ ଖୋଳତାଡ ପାଇଁ ଢେଙ୍କାନାଳ ପୋଲିସ ଫୈଜଙ୍କୁ ଆଉ ଦୁଇ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଛି ।  ଅନ୍ୟତମ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୀମାଞ୍ଚଳ ନାୟକଙ୍କୁ କଷ୍ଟୋଡିରେ ଜେରା କରାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପକ୍ସୋ କୋର୍ଟ । 

ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ଫୈଜଙ୍କଠୁ ତଥ୍ୟ ଓଗାଳିଛି ପୋଲିସ । ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ କଥାକୁ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ଫୈଜ। କିନ୍ତୁ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଯେଉଁ ହୋଲି ଡିପ୍ ର ଭିଜୁଆଲ୍ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି ତାହା ଓଡିଶାର ନୁହେଁ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସାଲେଗାଡିଆର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଫୈଜ । ଅର୍ଥାତ୍ ସେହିଠାରେ ହିଁ କରାଯାଉଥିଲା ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ । ଫୈଜଙ୍କ ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ୍ ପାଇଁ ଏକ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଯିବ ବୋଲି ଢେଙ୍କାନାଳଏସ୍‌ପି କହିଛନ୍ତି । ଏହାସହ ମାଜିଷ୍ଟେ୍ରଟଙ୍କ ନିକଟରେ ସେଲଟର ହୋମ୍ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିବା ଏସ୍ପି କହିଛନ୍ତି । ବେଲଟିକିରି ସେଲଟର ହୋମ୍ ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଉଛି । ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଦିଆଯିବ । ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଉ ଯେପରି ଏଭଳି ଘଟଣାର ପୁନାରାବୃତ୍ତି ନଘଟେ ସେଥି ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଲାଠିକଟା କୁଲାମୁଣ୍ଡାରେ ଚାଲିଥିବା ଗୁଡ୍ ନ୍ୟୁଜ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଲଟର ହୋମ୍ ରେ ଛାନ୍ ଭିନ୍ କରିଛି ପୋଲିସ ଓ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି । ଏଠାରେ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବା ନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଥିଲା । ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦେଶରେ ଅନ୍ତେବାସୀ ଓ ଆଖପାଖ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts