Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଫେସବୁକ୍ ଆରମ୍ଭ କଲା ନିଜର ସମ୍ବାଦ ସେବା : ଏହି ୪ଟି ବିଭାଗରେ ପଢ଼ିପାରିବେ ଖବର

26/10/2019 at 1:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୧୦: ଲୋକପ୍ରିୟ ସୋଶିଆଲ ସାଇଟ୍ ଫେସବୁକ୍ ନିଜର ସମ୍ବାଦ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଫେସବୁକ୍ କିଛି ବଛାବଛା ସମ୍ବାଦ ପ୍ରକାଶିତ କରୁଥିବା ସଂସ୍ଥା ସହ ଚୁକ୍ତି କରିଛି। ଏହି ସେବା ପାଇଁ ଫେସବୁକ୍ ଏକ ଅଲଗା ଏବଂ ନୂଆ ଟ୍ୟାବ୍ ଦେବ। ବର୍ତ୍ତମାନ, ଏହି ସେବା କେବଳ ଆମେରିକାରେ ୨୦୦,୦୦୦ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ, ଯାହା ଦ୍ବାରା ଏହାର ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇପାରିବ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସେବାକୁ ଏବେ ୪ଟି ପ୍ରକାଶନ ବିଭାଗ ସହ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଏହି ବିଭାଗଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ସାଧାରଣ (ଜେନେରାଲ୍) ,ସାମୟିକ(ଟପିକାଲ),ବିବିଧ(ଡାଇଭର୍ସ) ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ(ଲୋକାଲ) ସମାଚାର।

ଫେସବୁକ୍ ନିଜ ସମ୍ବାଦ ସେବା ଆରମ୍ଭରେ ଦ ନିୟୁଅର୍କ ଟାଇମସ, ଦ ଲସ୍ ଏଞ୍ଜେଲସ୍ ଟାଇମ୍ସ,ବ୍ଲୁମବର୍ଗ ମିଡିଆ,ୟୁଏସଏ ଟୁଡେ ପବ୍ଲିସର ଗୈନେଟ୍ କର୍ପୋରେଶ ଭଳି ନ୍ୟୁଜ ଓ୍ବେବସାଇଟକୁ ଲାଇସେନ୍ସ ଫିସ୍ ଦେବ। ଏହା ସହିତ କମ୍ପାନୀ ୨୦୦ଟି ନ୍ୟୁଜ ସାଇଟ୍ସ ଆଡ କରିବାକୁ ବିଚାର କରୁଛି।

ଫେସବୁକ୍ ପେଜରେ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଯାନ୍ତ୍ରିକ କୌଶଳ,ଖେଳ,ମନୋରଞ୍ଜନ,ବ୍ୟବସାୟ,ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଭଳି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସେକ୍ସନ ରହିବ। ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ନ୍ୟୁଜ ସବସକ୍ରିପସନକୁ କିଣିବାର ସୁବିଧା ମିଳିବ। ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀ ଏହି ସେକ୍ସନ ପାଇଁ ନିଜର ଏକ ଟିମ୍ ରଖିବ,ଯାହା ଦିନସାରା ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବରଗୁଡ଼ିକୁ ଚିହ୍ନିତ କରିବ।

ଫେସବୁକର ସଂସ୍ଥାପକ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ‘କ୍ବାଲିଟି ଜର୍ଣ୍ଣାଲିଜମ୍’କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଫେସବୁକ୍ ନ୍ୟୁଜ ସେକ୍ସନର ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମାର୍କଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଯୋଗୁଁ ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫେକ୍ ନ୍ୟୁଜ ଉପରେ ରୋକ ଲାଗିବ। ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯେ ଫେସବୁକର ନ୍ୟୁଜ ସେକ୍ସନ ସଠିକ୍ ଖବର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଖକୁ ପହଞ୍ଚାଇବ।

   Related Posts