Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ଫେସବୁକ୍ ମେସେଞ୍ଜରରେ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ : ଏବେ ଡବଲ୍ ଫାଷ୍ଟ ଏବଂ ନେବ କମ୍ ସ୍ପେସ୍

3/03/2020 at 9:27 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩।୩: ମେସେଞ୍ଜର ଆପରେ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଉଥିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛି ଫେସବୁକ । ଫେସବୁକ୍ ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ଏକ ଫେସବୁକ୍ ପୋଷ୍ଟ କରି ଏଭଳି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଆପଣମାନେ ଯେଉଁ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଛନ୍ତି ସେ ସମସ୍ତ ଆପ୍ ଠାରୁ ଏହା ଅଧିକ ଫାଷ୍ଟ ସହ ରେସପନସିଭ୍ ଅଟେ। ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ଏକ ଆପ୍ କୁ ଦିନରେ ଅନେକ ଥର ଖୋଲିଥାନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡ ଆପଣ ଅପେକ୍ଷା କରିପାରିବ ନାହିଁ |’

ଫେସବୁକ୍ ମେସେଞ୍ଜରର କୋଡ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ କୁହାଯାଉଛି | କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ, ସରଳ ଡିଜାଇନ୍ ସହିତ କିଛି ଫିଚର କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବନାହିଁ । ତେବେ କମ୍ପାନୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିନାହିଁ ଯେ, ମେସେଞ୍ଜରରେ କେଉଁ ଫିଚର କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସମୟରେ ଫେସବୁକ୍ ମେସେଞ୍ଜରକ ଡିସ୍କଭର୍ ଟ୍ୟାବ୍ ହଟାଇ ଦିଆଯିବ। ଫେସବୁକ୍ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ, ଯେଉଁ ଫିଚର ହଟାଇ ଦିଆଯିବ ସେଗୁଡିକୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଫେରାଇ ନିଆଯିବ । ମାତ୍ର ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀ କୌଣସି ସମୟସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିନାହିଁ ।

ଅନେକ ଏହା ବିଷୟରେ ଆଗରୁ ଜାଣିସାରିଛନ୍ତି | ଏହା ଏକ ଇନଷ୍ଟାଣ୍ଟ ମେସେଜିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯାହା ୱେବ୍ ଏବଂ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି | ଏହାକୁ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଏବଂ ଆଇଫୋନରେ ଇନଷ୍ଟଲ କରିପାରିବେ | ଏହି ଆପକୁ କମ୍ପାନୀ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଦଳାଉଛି । ଯାହାଫଳରେ ଏହା ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ଫାଷ୍ଟ ଏବଂ ଲାଇଟ୍ ହୋଇପାରିବ ।

ଏବେ ଫେସବୁକ୍ ମେସେଞ୍ଜର ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲରେ କମ୍ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ନେବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଫେସବୁକ୍ ମେସେଞ୍ଜରରେ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଇଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆପ୍ ଏହାର ପ୍ରକୃତ ସାଇଜ୍ ରୁ ଏକ ଚତୁର୍ଥାଂଶକୁ ହ୍ରାସ ପାଇବ | ଲୋଡିଂ ସମୟ ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ଅଧା ହୋଇଯିବ |

   Related Posts