Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ଫିଚର୍ ଲଞ୍ଚ୍ କରିବ ଫେସବୁକ୍: ପଡୋଶୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସହଜରେ ଜାଣିପାରିବେ

22/10/2020 at 12:29 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧୦ : ଦୁନିଆରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଫେସବୁକ୍ ଏକ ନୂଆ ଫିଚର୍ ଉପରେ କାମ କରୁଛି। ଏହି ନୂଆ ଫିଚର୍ ଜରିଆରେ ୟୁଜର୍ସ ନିଜ ପଡୋଶୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇବେ। କମ୍ପାନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ କରୁଛି। ଏହି ଫିଚରକୁ Neighborhoods ନାଁରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇପାରେ। ଫେସବୁକ୍ ଏହି ଫିଚର୍ ଜରିଆରେ ମାର୍କେଟ୍ ଲିଡର୍ ନେକ୍ଷ୍ଟଡୋରକୁ ପଛରେ ପକାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା କରୁଛି। ନେକ୍ଷ୍ଟଡୋର୍ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆଇପିଓ ଆଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି।

ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ କନ୍ସଲଟେଣ୍ଟ ମ୍ୟାଟ୍ ନୱାରା ନିକଟରେ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡ଼ିଆରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର୍ କରିଥିଲେ। ନୂଆ ଫିଚର ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଷ୍ଟେଜରେ ଅଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ନୂଆ ଫିଚରରେ ୟୁଜର୍ସ ନିଜ ଠିକଣା ଦେଇ ଏକ ୟୁନିକ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ କ୍ରିଏଟ୍ କରିପାରିବେ। କମ୍ପାନୀର ଜଣେ ପ୍ରବକ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫେସବୁକ୍ କାନାଡ଼ାର Calgary ମାର୍କେଟରେ ନୂଆ ଫିଚରର ଟେଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍ କରୁଛି।

ଫେସବୁକ୍ ପୂର୍ବରୁ ନେକ୍ଷ୍ଟଡୋର ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ଏହି ଫିଚର୍ ଆଣିଥିଲା। କମ୍ପାନୀ ପାଖାପାଖି ୪୭୦ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ଫଣ୍ଡିଙ୍ଗ୍ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଡ଼ କରିଥିଲା। ଏହି ଫିଚରରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଡୋଶୀ ନିଜର ମିନି ସୋସିଆଲ୍ ନେଟୱାର୍କ ରୂପରେ କାମ କରନ୍ତି। ଲୋକେ ଏଥିରେ ପଡିଶାରେ ହେଉଥିବା ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଅପରାଧିକ ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ସାମିଲ।

   Related Posts