Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବୁଧବାର ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଦିନକିଆ ସିରିଜ୍
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଦମ୍ପତିମାନଙ୍କ ପାଇଁ Facebook ଲଞ୍ଚ୍ କଲା ନୂଆ ଆପ୍, ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଏଥିରେ

8/04/2020 at 8:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୮।୪: ଫେସବୁକ୍ ଏକ ନୂତନ ମେସେଜିଂ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ଯାହା ଦମ୍ପତିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ । କମ୍ପାନୀ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଫେସବୁକରେ ଡେଟିଂ ଫିଚରର ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଯଦିଓ ଏହି ଫିଚର ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ ।

ଫେସବୁକର ଏହି ନୂଆ ଆପ୍ ର ନାଁ Tuned ରଖିଛି କମ୍ପାନୀ । ଏହା ପ୍ରକୃତରେ କମ୍ପାନୀର ନୂତନ ଉତ୍ପାଦ ପରୀକ୍ଷଣ ଟିମ୍ ଦ୍ବାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏହା ଅଧୀନରେ ଦମ୍ପତିମାନେ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ସାମାଜିକ ନେଟୱର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବେ । ଏହି ଆପ୍ କେବଳ iOS ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ଅଟେ ।

ଏହି ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଦମ୍ପତି ମ୍ୟୁଜିକ୍, ମୁଡ୍ ଏବଂ ନିଜର ଆଗ୍ରହ ଅନୁଯାୟୀ ପରସ୍ପର ସହିତ କଣ୍ଟେଟ ସେୟାର କରିପାରିବେ । ଏହା ଦମ୍ପତିଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ଥାନ ଭଳି ହେବ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କହିଛି । ତଥାପି ଚାଟ୍ସ ଏବଂ ଏଣ୍ଡ୍ ଟୁ ଏଣ୍ଡ ଏନସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ରହିବ ନାହିଁ । ଡିଜିଟାଲ୍ ସ୍କ୍ରାପବୁକ୍ ପରି, ଦମ୍ପତିମାନେ ଏହି Tuned ଆପ୍ କୁ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଠାରୁ ଷ୍ଟିକର୍, ଜିଫ୍ ଏବଂ ଭିଡିଓ ପରସ୍ପର ସହିତ ସେୟାର କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ।

ଆପ୍ ପଲିସି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଏହି ଆପ୍ ଫେସବୁକ୍ ର ଡାଟା ପଲିସିରେ କାମ କରେ । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି, ଫେସବୁକ୍ ୟୁଜର୍ସଙ୍କଠାରୁ ଯେଉଁ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିଥାଏ ଏହି ଆପ୍ ମଧ୍ୟ ସମାନ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବ । ତଥାପି, ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ପାଇଁ ଫେସବୁକରେ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ ।
ଇ-ମେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଫେସବୁକ Tuned ଆପ୍ ରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ କରାଯାଇପାରିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଆପ୍ ଆମେରିକା ଏବଂ କାନାଡାର ଆଇଫୋନ୍ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

ଦି ଇନଫରମେସନର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ମ୍ୟୁଜିକ୍ ସେୟାରିଂ ପାଇଁ Tuned ଆପ୍ ସ୍ପଟିଫାଇ ସହିତ କନେକ୍ଟ ହୋଇପାରିବ । ଦମ୍ପତିମାନେ ପରସ୍ପରର ଫଟୋ, ନୋଟ୍, କାର୍ଡ ଏବଂ ଭଏସ୍ ମେମୋ ସେୟାର କରିପାରିବେ । ଏଥିରେ କଷ୍ଟମ୍ ଷ୍ଟିକର୍ ଏବଂ ରିଆକ୍ସନ ତିଆରି କରିବାର ଏକ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।
ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଫେସବୁକ୍ ଏହି Tuned ଆପ୍ କେଉଁ ସ୍କେଲରେ ଲଞ୍ଚ କରିଛି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଏହାକୁ ଆମେରିକା ଏବଂ କାନାଡା ପରେ ଏହା ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ କି ନାହିଁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ କମ୍ପାନୀ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନାହିଁ ।

   Related Posts