Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ସ୍ଵାମୀ-ଭାଉଜ ପରକୀୟାପ୍ରୀତି ନେଲା ଜୀବନ

23/07/2019 at 3:42 PM

ଯାଜପୁର ୨୩|୭: ପରକୀୟାପ୍ରୀତିରେ ବଳିପଡିଗଲେ ନିରୀହ ରୀତା । ଏଭଳି ଏକ ଲୋମହର୍ଷଣକାରୀ ଘଟଣା  ଘଟିଛି ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁଣ୍ଡୁରିପଡା ଗାଁରେ ।  ଭାଉଜ-ଦିଅର ପ୍ରେମରେ ବଳି ପଡିଗଲା  ଦିଅରର ପତ୍ନୀ ରୀତା । ଭାଉଜ ଓ ଦିଅର ପ୍ରେମରେ କଣ୍ଟା ସାଜିଥିବା ନିରୀହ ରୀତାକୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଯିବାକୁ ପଡିଲା ଆରପରିକୁ । ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି  ମୃତ ରୀତଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ । ସେପଟେ ଘଟଣାର ସମ୍ପୂର୍ଣ ତଦନ୍ତ କରି ଦୋଷୀକୁ ଉଚିତ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଯାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ।

ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁଣ୍ଡୁରିପଡା ଗାଁରେ ଗତକାଲି ଜଣେ ନବବଧୁର  ତଣ୍ଟିକାଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ମୃତ ନବବଧୂ ରୀତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ । ଗତ ୨୦୧୬ ମସିହା ଜୁଲାଇ ୧୪ ତାରିଖରେ ବିଞ୍ଝାର ପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୁଣ୍ଡୁରିପଡା ଗ୍ରାମର ଦିଗାମ୍ବର ଦଲାଇଙ୍କୁ  ବୈଦିକରୀତିରେ  ବିଭାହ କରିଥିଲେ  ରୀତା । ବେଶ ହସ ଖୁସିରେ ଚାଲିଥିଲା ତାଙ୍କ ସଂସାର । ଏହି  ହସ ଖୁସିର ସଂସାରରେ ନଜର ପଡିଥିଲା ଭାଉଜ ଶାନ୍ତିଲତା ଦଳାଇଙ୍କର  । ଆଉ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା ରାତାଙ୍କ ସଂସାରରେ ବିଭ୍ରାଟ । ଯାହାର କରୁଣ ଚିତ୍ର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଆଜି ସକାଳେ ।

ଏପଟରେ ଭାଉଜ ଶାନ୍ତିଲତା ସହ ଦିଅର ଦିଗାମ୍ବରର  ବାରମ୍ବାର ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ  କୁ ନେଇ ପତ୍ନୀ ରୀତା  ବିରୋଧ କରିବାରୁ ରୀତାଙ୍କ ଉପରେ ହୁଏ ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର ।  ତେବେ ବାରମ୍ବାର ଏଭଳି ଅତ୍ୟାଚାରର  ରୀତା  ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ  ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇଥିଲେ  ବାପ ଘରକୁ  । ଏହି  ଘଟଣା ଜାଣିବା ପରେ ରୀତାଙ୍କର ବାପା ଦମଦାର ଦଳାଇ ରୀତାଙ୍କର ଶାଶୁ ଘରକୁ ଆସି  ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ନ୍ୟାୟ ନିଶାପ ବସାଇ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ  ହୋଇ ପାରିନଥିଲା ଏହାର କିଛି ସମାଧାନ । ଆଶାଥିଲା ଦିଗାମ୍ବର ସୁରଟରୁ ଫେରିବାପରେ  ହୁଏତ ହୋଇପାରିଥାନ୍ତା ଏହାର କିଛି ସମାଧାନ । କିନ୍ତୁ ତା ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ ହୋଇଗଲା ରିତାର  ଜୀବନ କାହାଣୀ । ଏହି ଘଟଣାର ରୀତାର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ଯାଜପୁର ଏସଡ଼ିପିଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜେନା ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଘଟଣାର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ କରିବା ସହ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଡଗ ସ୍କାର୍ଡ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମର ସହାୟତା ନେଇଛନ୍ତି ।

ପରକୀୟା ପ୍ରୀତିରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ନିରୀହ ରିତାକୁ କେବେ ମିଳୁଛି ନ୍ୟାୟ , ଆଉ କେବେ ମିଳୁଛି ପ୍ରକୃତ ହତ୍ୟାକାରୀଙ୍କୁ ଉଚିତ ଦଣ୍ଡ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ।

   Related Posts