Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

କୁନି କୁନି ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ସାଂଘାତିକ ଖେଳ: ସମୟ ସରିଯାଇଥିବା କୃମି ଔଷଧ ଦିଆଯାଉଛି ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ !

10/08/2019 at 7:12 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୧୦|୮: ଗଲା ଗୁରୁବାର ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ବ୍ଲକରେ ଥିବା ଜରଡ଼ ନୋଡାଲ ୟୁପି ସ୍କୁଲରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ୮ଜଣ ପିଲା ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ତାରେ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଏମକେସିଜିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଏହାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଶନିବାର ଏହି ବ୍ଲକର ଆଉ ଗୋଟେ ସ୍କୁଲ ପରିସରରୁ ମିଳିଛି ପୁଳା ପୁଳା ଏକ୍ସପାଏରୀ ମେଡିସିନ୍‌ ।…

ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ବ୍ଲକରେ ଥିବା ଜରଡ଼ ନୋଡାଲ ୟୁପିସ୍କୁଲରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ କୃମି ଔଷଧ ଦିଆଯିବା ପରେ ୮ଜଣ ପିଲା ହଠାତ୍‌ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଏମିତିକି ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମକେସିଜିକୁ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା ହେଲେ ଆଜି ସେଇ କବିସୂର୍ଯ୍ୟଗର ବ୍ଲକରେ ଥିବା ଗୌଡ଼ସାହି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରର ଦୃଶ୍ୟ ଥିଲା ଭିନ୍ନ । ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ପାଣି ଟାଙ୍କିରେ ପୁଳା ପୁଳା ଏକ୍ସପାଏରୀ ଔଷଧ ଭାସୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏ ଔଷଧ ସବୁ କେଉଁଠୁ ଆସିଲା ସେନେଇ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସଂପୃ୍କ୍ତ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ କିଛି ଜାଣି ନଥିବା ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସ୍କୁଲ ପରସରରେ ପଡ଼ିଥିବା ଏକ୍ସପାଏରୀ ମେଡିସିନ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଜାଣିନଥିବା କହୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ । ହେଲେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଘଟଣାର ଯାଂଚ କରିଥିବା ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ଔଷଧ ପିଲାଙ୍କୁ ଦିଆଯିବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା କହୁଛନ୍ତି ।

ଗୋଟେ ପଟେ ପିଲା ଔଷଧ ଖାଇ ଅସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି । ଆଉ ଗୋଟେ ପଟେ ସ୍କୁଲ ପରିସରରୁ ମିଳୁଛି ପୁଳା ପୁଳା ଏକ୍ସପାଏରୀ ମେଡିସିନ୍‌ । ଏସବୁ ପରେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସେଇ ଚିରାଚରିତ ଉତ୍ତର ତଦନ୍ତ ହେବ । ହେଲେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି କୁନି କୁନି ସ୍କୁଲ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଏଭଳି ସାଂଘାତିକ ଖେଳ ଖେଳୁଛି କିଏ ?

   Related Posts