Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ବ୍ରିଟେନକୁ ଆସିପାରେ କୋଭିଡ ତୃତୀୟ ଲହର: ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ, ଆଗକୁ ଭୋଗିବେ !

2/06/2021 at 11:58 AM

ବ୍ରିଟେନ ୨/୦୬ : ବ୍ରିଟେନକୁ ଆସୁଛି କୋଭିଡ ତୃତୀୟ ଲହର । ଏନେଇ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ବିଶେଷଜ୍ଞ । ହେଲେ ଏଠାକାର ସ୍ଥିତି ଦେଖିଲେ ଲାଗୁନି ଯେ, ଲୋଙ୍କୁ ରହିଛି କଭୋଡିର ଭୟ । ରାସ୍ତା ଘାଟରେ ଭିଡ ଦେଖିଲେ ମନେ ହୁଏନି କି ଏଠାକୋର ଲୋକେ କେବେ ସଂକ୍ରମଣରକୁ ହୋଇଥିଲେ ଶିକାର । ପରିବାର ସହ ଲୋକେ ବିଚ୍ ଯାଇ ହଲିଡେକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ନଦୀ କୂଳରେ ଖୋଲା ଦେହରେ ସନସାଇନର ବି ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ।

କେବଳ ବିଚ୍ ନୁହେ ପାର୍କରେ ବି କୌଣସି କଟକଣା ନାହିଁ । ପିଲାମାନେ ବିନା ଦ୍ୱିଧାରେ ଏଠାରେ ସବୁକିଛି ଅନଜୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ମଲ, ସ୍କୁଲ କଲେଜରେ ସୋସିଆଲ ଡିଷ୍ଟାନସିଂ କଥା ନକହିବା ଭଲ । ନା ଅଛି ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନାଁ କୋଭିଡ କଟକଣା । ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ତୃତୀୟ ଲହର ଆସିବେ ନେଇ ଚେତାବନୀ ଦେଇସାରକିଲେଣି । କାରଣ ଏଇ କିଛିଦିନରେ ୩୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ନୂଆ କୋଭିଡ କେସ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଜଣାପଡିଛି ପୁଣିଥରେ ଲୋକେ କୋଭିଡର ଶିକାର ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ଏପରି କହିଛନ୍ତି କି, ଏହି ଲହର ଆଗଭଳି ବହୁତ ଭୟାବହ ହୋଇପାରେ । ଏପରିକି ଭାରତ ତୁଳନାରେ ସ୍ଥିତି ଖରାପ ହୋଇପାରେ । ଦରକାର ପଡିଲେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବି ବଢିପାରେ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରରେ ଯେପରି ସ୍ଥିତି ଅର୍ଥା ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଦେଇପାରେ ।

ଏସବୁକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗକୁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍ ସଂଖ୍ୟା ବଢାଇବା ସହ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରିମାଣର ଅକ୍ସିଜେନ, ଔଷଧ ମହଜୁଦ ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏଠାରେ ପ୍ରାୟ ୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକଙ୍କର ଟିକାକରଣ ସରିଛି । ଆଉ ବାକି ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକେ ଟିକା ନେଇନାହାଁନ୍ତି । କିଛିଦିନ ତଳେ କୋଭିଡ କେସ୍ କମିବାରୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କଟକଣା କୋହଳ କରାଯାଇଥିଲା । ଏମିତିକି ବାର, ପବ, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ସବୁ ଖୋଲିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଥିଲା । ହେଲେ ଏବେ ପୁଣିଥରେ ଭାଇରସର ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଲାଣି । ଲୋକେ ଏବେଠାରୁ ସଚେତନ ନେହେଲେ ଆଗକୁ ପରିଣାମ ଭୋଗିବେ ଏଥିରେ ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ।

   Related Posts