Friday, May 24, 2019

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନିର୍ବାଚନରେ ନିଶା କାରବାର ରୋକିବା ପାଇଁ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ ଜାରି

କଟକ ୧୭|୩ : ନିର୍ବାଚନରେ ନିଶା କାରବାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଇଛି । କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ, ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଓ ଫ୍ଲାଇଂ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ୍‌ ପୃଥକ ପୃଥକ ଭାବେ ନିଜର ମିଶନ୍‌ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୯ଟି ଚାର୍ଜରେ ଟିମ୍‌ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ରୁମ୍‌ ମଧ୍ୟ ଖୋଲାଯାଇଛି । ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବ୍ୟାପକ ଚଢାଉ ଜାରି ରହିଥିବା କହିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ।

ନିର୍ବାଚନରେ ନିଶା କାରବାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ, ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଓ ଫ୍ଲାଇଂ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ୍‌ ନିଜ ନିଜ ତରିକାରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଅପରେସନ୍‌ । ନିଶା କାରବାର ସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ପାଇବା ପାଇଁ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏକ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍‌ ରୁମ୍ ମଧ୍ୟ ଖୋଲାଯାଇଛି । କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୫୫ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ୯ଟି ଚାର୍ଜ ଗଠନ କରାଯାଇଛି ଓ ୨ଟି ମୋବାଇଲ୍ ୟୁନିଟ୍‌ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆଠଗଡ, ସଦର, ବାଙ୍କି ଓ ଚୌଦ୍ବାରକୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଭାବେ ନିଆଯାଇଛି । ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗତ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ଭିତରେ ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ୧୭ ଲିଟର ବିଦେଶୀ ମଦ, ୪୯ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଓ ୨୩୨ ଲିଟର ପୋଚ ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ଜିଲ୍ଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ସେହିଭଳି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି । ଏହି ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ମୋଟ ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି । ତେବେ ୩ଟି ଲେଖାଏଁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଗୋଟିଏ ଟିମ୍‌ ଗସ୍ତ କରି ଅବକାରୀ ଚଢାଉ ଜାରି ରଖିଥିବା କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ନିକଟରେ ବହୁ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଧରିବା ସହ ୨୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ୍‌ ସୁଗାର ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ । ଆଗକୁ ଆହୁରି ବ୍ୟାପକ ଚଢାଉ କରାଯିବ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଅବକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଇନିସ୍‌ପେକ୍ଟର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ବ୍ୟାପକ ନିଶା କାରବାର ହେଉଥିବା ପୂର୍ବରୁ ବହୁ ନଜିର୍‌ ରହିଛି । ହେଲେ ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନକୁ ନିଶାମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛି ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ।

173 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର