Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଚାନ୍ଦବାଲି ଅବକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଝୁଲୁଛି ତାଲା ; ଅଫିସର ରହୁଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ହେଡ୍କ୍ବାର୍ଟରରେ, ବଢି ଚାଲିଛି ନିଶା କାରବାର

19/05/2019 at 6:35 PM

ଚାନ୍ଦବାଲି ୧୯|୫: ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ନିଶା କାରବାର ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାର ନିର୍ମାଣ କଲେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ହେଲେ ନିର୍ମାଣର ୨ ବର୍ଷ ପରେ ବି ତାହା ଆଜିଯାଏଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ । ଚାନ୍ଦବାଲି ଅବକାରୀ ବିଭାଗର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି । ହେଲେ ଅଫିସର, କର୍ମଚାରୀଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅଧିକାରୀ ଯାଏଁ ରହୁଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ହେଡ୍‌କ୍ବାର୍ଟରରେ । କେବଳ ଚାନ୍ଦବାଲି ଅଫିସ୍ ନାଁରେ ଚାଲିଛି କାଗଜପତ୍ର ।

ଚାନ୍ଦବାଲିର ଅଫିସ୍ ଗୃହ ବର୍ଷ ସାର ସବୁ ସମୟରେ ତାଲା ଝୁଲୁଛି । ଏପଟେ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢି ଚାଲିଛି ନିଶା କାରବାର ଓ ମଦ ମୃତ୍ୟୁ । ସବୁ ଜାଣି ଚୁପ୍ ବସିଛି ପ୍ରଶାସନ । ଚୋରା ମଦର ଅବାଧ କାରବାର ରୋକିବା ପାଇଁ ବହୁବାର ମହିଳା ସଂଗଠନଠୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଯୁବ ସଂଗଠନ ଯାଏଁ ମଦ ଗାଡ଼ି ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ତହସିଲ ଅଫିସ ମଧ୍ୟ ଘେରାଓ କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ବିଭାଗୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଶୂନ । 

ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକରେ ୩୬ ପଂଚାୟତ ସହ (ଏନଏସି) ୧୫ଟି ଓ୍ବାର୍ଡ଼ ମଧ୍ୟରୁ ମୁଖ୍ୟତଃ ଭାଟପଡ଼।, ଆରଡ଼ି ମୁଆଁ, ଚରଦିଆ, ଧାମରା, ବିଜୟନଗର, ଓରାସାହି, ନୂଆଗାଁ, ବାଲିଗଁ, ଯଶିପୁର, ମତୋ, ଘଟେଶ୍ବର, ଖେରଙ୍ଗ, ଗଦୀ ଓ ପିରାହାଟ ଆଦି ସ୍ଥାନମାନଙ୍କରେ ପ୍ରତିଦିନ ଚୋରା ମଦ ବହୁଳ ପରିମାଣରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଦିନ ଦ୍ବିପ୍ରହରରେ ଖୋଲା ମେଲାରେ ଚୋର ମଦର ଆସର ଜମୁଛି । ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ଜାମି ମଧ୍ୟ ଚୁପ୍ ବସିଛନ୍ତି ।

ଏପଟେ ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଅଫିସ ଥାଇବି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉନି । ଯେମିତି ବହୁଳ ପରିମାଣରେ ଗାଁ ଛକରୁ ସହର ଯାଏଁ ନିଶା କାରବାର ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ନିଶା କାରବାର ରୋକିବା ବିଭାଗ ଖୋଲାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ସଠିକ୍ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ନ କରିବା ଓ ନିର୍ମାଣ ଶେଷ ହେବାର ୨ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ନହେବା ନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।

   Related Posts