Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ଅସାଧାରଣ ପରିସ୍ଥିତି କିନ୍ତୁ ଚିନ୍ତା ଓ କାମରେ ଭିନ୍ନତା: କିଏ କରୁଛି ଟିକଟକ ତ କିଏ ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର

5/05/2020 at 9:57 PM

ଭଦ୍ରକ୫/୫: ସମାନ ସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତେ କିନ୍ତୁ ଚିନ୍ତାଧାରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଲଗା। ସମସ୍ତଙ୍କ ଭାବନା ମଧ୍ୟ ଅଲଗା। କରୋନା ଭଳି ମହାମାରୀ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ସଞ୍ଜମତା ରଖୁନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଠି ଏମିତି କହିବାର ମାନେ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରେ କେଉଁଠି ଟିକଟକ ତ କେଉଁଠି ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ।

କିଛିଦିନ ପିର୍ବରୁ ତିହିଡି ଥାନା ଭାଟପଡା ପଞ୍ଚାୟତର କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରହୁଥିବା ଲୋକେ ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ଫୁ କରି ଟିକଟକ କରୁଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ କଲିକତାରୁ ଫେରି କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହି ଟିକଟକ କରୁଥିବା ୭ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ୬ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଏଠି କିନ୍ତୁ ଦୃଶ୍ୟ ଅଲଗା ଥିଲା । ଏଠି ଅସ୍ଥାୟୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିରରେ ରହୁଥିବା ସୁରଟ ଫେରନ୍ତା କ୍ଵାରାଣ୍ଟାଇନରେ ରହି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରୁଛନ୍ତି । ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ଅସୁରାଳି ବେଷ୍ଟ କଲେଜରେ ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିିଳିଛି।

ଏଠାରେ ସରକାରୀ ଅସ୍ଥାୟୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିରରେ ରହୁଛନ୍ତି ସୁରଟରୁ ଫେରିଥିବା ୧୮ ଜଣ। ସମସ୍ତେ ରହିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗାୟତ୍ରୀମନ୍ତ୍ର ଜପ କରୁଛନ୍ତି। ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନର ଉଦ୍ୟମରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ଗା ଚରଣ ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ମନ୍ତ୍ର ଜପ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି ଧାମନଗର ବ୍ଲକର ଗୋଷ୍ଠୀ ଉନୟନ ଅଧିକାରୀ ଦୁର୍ଗା ଚରଣ ମୁର୍ମୁ । ଏମିତି କି ବ୍ଲକର କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର ଗୁଡିକର ସପ୍ତାହ ଯାକର ଖାଦ୍ୟ ତାଲିକା କୁ କାନ୍ଥ ରେ ଲଗାଯାଇଛି । ଏମିତି କି କ୍ଵରେଣ୍ଟାଇନ ରେ ରହୁଥିବା ଅନ୍ତେବାସୀ କଣ କରିବେ ଆଉ କଣ କରିବେ ନାହିଁ ତାହାର ସୂଚୀ ମଧ୍ୟ ଲଗାଯାଇଛି । ତେବେ ନିୟମ ନମାନିଲେ ଗିରଫ ହେବା ସହ ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ର କ୍ଵରେଣ୍ଟାଇନ କୁ ପଠାଯିବା ନେଇ ଫ୍ଲେକ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts