Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୭ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦର, ଅନୁମତି ଦେଲେ JMFC
  • ||
  • ICSE ଦଶମ ଏବଂ ଦ୍ବାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ଭାରତ ଆସିବ ପଳାତକ ନିରବ ମୋଦି, ଅନୁମତି ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶ୍ବଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ବାଇଁଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ଆସିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ମାତ୍ର ୮ଶହ ଟଙ୍କା ଉଧାର ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ, ମହିଳା ମଣ୍ଡଳ ସଭାନେତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ହରସିମରତ କୌର ବାଦଲ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂକ୍ରମଣ ଆଗକୁ ଆହୁରି ବଢି ବଢି ଚାଲିବ – ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଗୀତିକାର ପଣ୍ଡିତ କିରଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ: ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେ​‌ଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି. ଏସ୍‌. ୟେଦିୟୁରପ୍ପା, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବେ ନେଇଥିଲେ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର UPDରେ ଜାରି ହେବ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ମୁତୟନ ହେବେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ
  • ||

ଗଙ୍ଗା ପ୍ରବାସରେ ଉମା ଭାରତୀ, ପାଦରେ ଚାଲି ଓ ଡୋଲିରେ ବସି ଜାଣନ୍ତୁ ପହଞ୍ଚିଲେଣି କେଉଁଠି

21/10/2019 at 5:57 PM

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ : ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତ୍ରୀ ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶ୍ରୀ ଉମାଭାରତୀ ଏବେ ଗଙ୍ଗା ପ୍ରବାସ କରୁଛନ୍ତି। ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୧୯ ତାରିଖ ଦିନ ସେ ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀରୁ ତାଙ୍କର ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏବେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲେଗଣି। ଏହି ପ୍ରବାସ କାଳର ଅନୁଭୂତିକୁ ଉମା ଟ୍ୱିଟ୍ ଯୋଗେ ସୂଚିତ କରୁଛନ୍ତି। ପଦଯାତ୍ରାର ୨ ଦିନ ମୋବାଇଲ ନେଟୱାର୍କ ନ ମିଳିବା ଯୋଗୁ ସେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଛିନ୍ନ ଥିଲେ। ତେବେ ପୁଣି ନେଟୱାର୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କର ଯୋଗାଯୋଗ କାୟମ କରିଛନ୍ତି।

ଉମା ଭାରତୀ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ବାର୍ତ୍ତାରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଲୋକେ ଖବର କାଗଜ ଅଧିକ ପଢୁଥିବା ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ସେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ଲୋକେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାଗତ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିସାରିଥିଲେ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଯାତ୍ରାକାଳରେ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଚା ପିଇବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରୁଥିବା ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ଉଲ୍ଲେଖ  କରିଛନ୍ତି ଉମା। ତେବେ ତାଙ୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେବାଲାଗି ଏବେ ଅନେକ ଲୋକ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି।  ହେଲେ ନିଜ ସହ ଯେତିକି ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଲାଗି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ଏବେ ସମ୍ଭବ ହେଉନଥିବାରୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ନିବୃତ୍ତ ରହିବାକୁ ଉମା ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଭୟା ଦୂଜ ପରେ ଦେବପ୍ରୟାଗ ପାରି ହେଲେ ଏ ନେଇ ସେ ଜଣାଇବେ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ଉମାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ, ସହଯୋଗୀ, ଡୋଲି ବହନ କରିବା ଲୋକେ ଆଦି ୧୦ ଜଣ ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ପାଦରେ ଚାଲିଚାଲି ଏବେ ୬୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ପାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଗଙ୍ଗା ପ୍ରବାସ ନେଇ ଉମା ପୂର୍ବରୁ ସୂଚିତ କରିଥିଲେ। ଏଥିଲାଗି ଗତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀତା ମଧ୍ୟ କରିନଥିଲେ। ତେବେ ତାଙ୍କରଏହି ପଦଯାତ୍ରା ବେଶ ସୁଖଦ ବୋଲି ଉମା ଭାରତୀ ଟ୍ୱିଟ୍ ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts