Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଭାରତକୁ ନିନ୍ଦିତ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରି ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ହାଇକମିଶନ ଅବଦୁଲ ବାସିତ ହେଲେ ଅପମାନିତ, ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାରଙ୍କୁ ଭାବିଲେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ…ଜଣନ୍ତୁ ପୂରା ଘଟଣା

3/09/2019 at 11:34 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୩|୯: ଭାରତରେ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ହାଇକମିଶନ ଅବଦୁଲ ବାସିତ କାଶ୍ମୀର ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଟୁଇଟକୁ ରି ଟୁଇଟ କରି ଅପମାନିତ ଓ ଲଜ୍ଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସଲର ପାଲେଟ ଗୁଳିମାଡରେ ଜଣେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ନିଜ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ହରାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫଟୋ ସହ ଗୋଟିଏ ଟୁଇଟ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଟୁଇଟକୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଅବଦୁଲ ବାସିତ ଏହାକୁ ରି ଟୁଇଟ କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ମଜାକଥା ହଲା ଯେ, ଅବଦୁଲ ଯେଉଁ ଟୁଇଟକୁ ରି-ଟ୍ବିଇଟ କରିଥିଲେ ସେଥିରେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ବୋଲି ଯାହାଙ୍କ ଫଟୋ ଦିଆଯାଇଥିଲା ତାହା ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାରଙ୍କର ।  ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୂଳ ଟ୍ବିଟଟି ଉମର ନାମକ ଣେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୟୁଜର ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାରଙ୍କ ଫଟୋକୁ ସେ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ବୋଲି ପୋଷ୍ଟ କରିବା ସହ ପାଲେଟଗନ ମାଡରେ ତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ଚାଲିଯାଇଥିବା ଲେଖିଥିଲେ । ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ନେଇ ସ୍ବର ଉତ୍ତୋଳନ କରିବା ଲାଗି ମଧ୍ୟ ସେ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ ।

 ପୋଷ୍ଟର ସତ୍ୟସତ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ନକରି ଭାରତରେ ପାକିସ୍ତାନର ହାଇକମିଶନର ଅବଦୁଲ ବାସିତ ଏହାକୁ ରିଟ୍ବିଟ କରିବା ପରେ ନାୟଲା ଇନାୟତ ନାମକ ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମ୍ବାଦିକ ହିଁ ଏହାର ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ନାୟଲା ଏହାର ସ୍କ୍ରିନ ସଟ ସେୟାର କରି ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ପର୍ଣ୍ଣଷ୍ଟାର ଜନି ସିନ୍ସଙ୍କ ଫଟୋକୁ ବସିତ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ବୋଲି ଗ୍ରହଣ ତରି ରିଟ୍ବିଟ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହାପରେ ଅବଦୁଲ ବସିତ ଲଜ୍ଜିତ ହେବା ସହ ଟୁଇଟଟିକୁ ଡିଲିଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଂଗକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନର ବହୁ ଅଧିକାରୀ ଓ ନେତା ଏଭଳି ଭୁଲ ତଥ୍ୟକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ବାରମ୍ବାର ଅପମାନିତ ହେବାର ନଜୀର ରହିଛି । ବିଶେଷକରି କାଶ୍ମୀରରୁ ୩୭୦ ଧାରା ଉଚ୍ଛେଦ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାରତର ଛବିକୁ ଖରାପ କରିବା ଲାଗି ବରାବର ଉଦ୍ମ କରିଆସୁଛି ।

   Related Posts