Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିବାର ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୫୩୨ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ମନିଲଣ୍ଡ୍ରିଂ ମାମଲାରେ INX ମିଡିଆ ପୂର୍ବତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପିଟର ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ

4/12/2021 at 7:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୪।୧୨:  ମନିଲଣ୍ଡ୍ରିଂ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆର ପୂର୍ବତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପିଟର ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଶନିବାର ଜାମିନ ମିଳିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ରାଉଜ ଏଭେନ୍ୟୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସିବିଆଇ ଜଜ୍‌ ଏମ.କେ. ନାଗପାଲ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଜାମିନ ନିବେଦନ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପି.ଚିଦାମ୍ବରମ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ କାର୍ତ୍ତି ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୮ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଛି।  

ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଚିଦାମ୍ବରମ, ତାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଅପରାଧିକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରରେ ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆରେ ସିଧା ବିଦେଶୀ ନିବେଶ କରିଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ପିଟର ମୁଖାର୍ଜୀ ସଂସ୍ଥାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ପରିଚାଳନା ଅଧିକାରୀ ଥିଲେ। ତେବେ ମାମଲାରେ ମିଡିଆ ବ୍ୟବସାୟୀ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଶନିବାର ନିୟମିତ ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ସିବିଆଇ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଏକ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ପି.ଚିଦାମ୍ବରମ କେନ୍ଦ୍ର ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ଅବସ୍ଥାପିତ ଥିବା ବେଳେ ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆରେ ୩୦୭କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଦେଶୀ ନିବେଶକୁ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ନିବେଶ ଅନୁମତିରେ ଅନିୟମିତତା ଥିବାର ସିବିଆଇ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲା।

ସିବିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ ହେବା ପରେ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ମଧ୍ୟ ଏକ ସମାନ୍ତରାଳ ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ କରି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତଦନ୍ତରେ ଅଭିଯୋଗର ସତ୍ୟତା ପ୍ରମାଣିତ ହେବା ପରେ ଇଡି ମନିଲଣ୍ଡ୍ରିଂ ଆଇନର ଧାରା ଲାଗୁ କରିଥିଲେ।  ସିବିଆଇ ପି. ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ ୨୧ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୧୯ରେ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ଇଡି ୧୬ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୧୯ରେ ଗିରଫ କରି ମାମଲାରେ ପଚରା ଉଚରା  କରିଥିଲା।

ତେବେ ମାମଲାରେ ଚିଦାମ୍ବରମଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଜାମିନ ଦେଇ ସାରିଥିବା ବେଳେ କାର୍ତ୍ତି ଚିଦାମ୍ବରମ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୧୮ରେ ଗିରଫ ହୋଇ ଜାମିନରେ ଆସି ସାରିଲେଣି। ତେବେ ସମାନ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ଆଇଏନଏକ୍ସ ମିଡିଆଙ୍କ ତତ୍କାଳୀନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପିଟର ମୁଖାର୍ଜୀ ଶନିବାର ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ ପାଇଛନ୍ତି।

   Related Posts