Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ବଡ ଧରଣର ସଫଳତା, ଅବୈଧ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ୨ଜଣ ଗିରଫ
  • ||
  • ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ୩୮୪ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ବୀରତା ପୁରସ୍କାର, ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି
  • ||
  • ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା : ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଆରପିଏନ୍ ସିଂହ, ବିଜେପିରେ ହେବେ ସାମିଲ୍
  • ||
  • ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦଳାଚକଟା : ୬ ମୃତ, ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ୍ ସେକ୍ସନ୍ ଅଫିସର୍, ଏକକାଳୀନ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ବେଳେ ଉତ୍ତେଜନା : କୋଭିଡ୍ କଟକଣା ଭାଙ୍ଗି କରୁଥିଲେ ସଭା, ୨ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୮୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୭୮୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ଓଡିଶା ଓପନ୍ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍, ଭାଗନେବେ ୧୭ ଦେଶର ୩୫୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀ
  • ||
  • ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ମହିଳା ଏସଆଇ, ୨ ଘଣ୍ଟା ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

ରାଜନୀତି ନୁହେଁ ଏବେ ରୋଗୀ ସେବାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଡାକ୍ତର ପ୍ରଫୁଲ ମାଝୀ, ବିରୋଧୀ କହିଲେ ପଲିଟିକାଲ୍ ଷ୍ଟଣ୍ଟ

3/10/2019 at 5:43 PM

ସୁନ୍ଦରଗଡ ୩।୧୦ : କୁହାଯାଏ ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା ଠାରୁ ପୁଣ୍ୟ ନାହିଁ। ହଲେ ଏହି ସେବାରେ ଯଦି ଥାଏ ସ୍ବାର୍ଥ, ଅର୍ଥ ଲୋଭଥାଏ ଓ  କିଛି ଅନ୍ୟ କିଛି ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥାଏ । ତାହଲେ ଏପରି ରୋଗୀଙ୍କ ସେବାକୁ  କଣ କୁହାଯିବ। ଏମିତି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ତଳସରାର ପୁର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଡ଼।କ୍ତର ପ୍ରଫୁଲ ମାଝୀଙ୍କ ରୋଗୀ ସେବାକୁ ନେଇ ?  

ଡାକ୍ତର ପ୍ରଫୁଲ ମାଝି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହାରିଯିବା ପରେ  ରାଜନିତୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଲାଗିପଢ଼ଛିନ୍ତି  ରୋଗୀଙ୍କ ସେବାରେ । ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି, ଲେଖୁଛନ୍ତି ପ୍ରେସ୍କ୍ରିପସନ । ରୋଗୀଙ୍କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତିଯତ୍ନ ନେବାକୁ  କହୁଛନ୍ତି।

ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ପରାଜୟ ପରେ ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀ ଏବେ ଜନତାଙ୍କ ବିଧାୟକ ନୁହେଁ ବରଂ ରୋଗୀଙ୍କ ଡ଼।କ୍ତର । ଡ଼।କ୍ତର ଚାକିରି ଛାଡି ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ତଳସରା ବିଧାନସଭାରୁ ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ  ରାଜନିତୀରେ ପାଦ ଦେଇଥବା ଡାକ୍ତର ମାଝୀ ଏବେ ପୁଣି ଡ଼।କ୍ତରୀ ବୃତ୍ତିକୁ ଆପଣେଇଛନ୍ତି । ଡ଼ିଏମଏଫ ଡିଷ୍ଟ୍ରିକ୍ଟ ମିନେରାଲ ଫଣ୍ଡ)ରୁ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀ । ରାଜନିତୀ ରୁ ଦୁରରେ ରହି  କରିଚାଲିଛନ୍ତି ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା । ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀ କହିଛନ୍ତି ରୋଗୀ ସେବାରେ ଅଛି ଆତ୍ମୀୟତା । ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା ଠାରୁ ପୁଣ୍ୟ ନାହିଁ । ଡାକ୍ତର ମାଝୀଙ୍କ  ଠାରୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଉଥବା ରୋଗୀ  କହିଛନ୍ତି କ୍ତ ମାଝୀଙ୍କୁ  ଡ଼।କ୍ତର ରୁପେ ପାଇ ବେଶ ଖୁସି ।

 ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀଙ୍କ  ରୋଗୀ ସେବାରେ ବିଜେପି  ଦେଖଛି ରାଜନିତୀର ଗନ୍ଧ । ତଳସରା ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ଭୋଇ ଏ ବିଷୟରେ ଡାକ୍ତର ପ୍ରଫୁଲ ମାଝୀଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି । ଡ଼।କ୍ତର  ମାଝୀ ମାଗଣାରେ ରୋଗୀ ସେବା କରୁନାହାନ୍ତି । ସେଥତ୍ପାଇଁ ଦରମା ବାବଦକୁ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଉଛନ୍ତି । ଟଙ୍କା ନେଇ ରୋଗୀ ସେବା କରି ମହାନତାର କଥା କହୁଥବା ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀ ଉପାନ୍ତ ଅଚଂଳ ଯାଇ ବିନା ପାରିଶ୍ରମିକରେ ରୋଗୀ ସେବା କରୁନ୍ତୁ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତାହଲେ ମହାନତା ଜଣା ପଡିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । । ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀ ରୋଗୀ ସେବା ନାଁରେ୨୦୨୪  ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜନମତ ସଂଗ୍ରହ  କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ତଳସରା ବିଜେପି ବିଧାୟକ କହିଛନ୍ତି । 

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ବିଜେଡ଼ି ନେତା ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।  ଜିଲ୍ଲା ମିନେରାଲ ଫଣ୍ଡରୁ ଦରମା ପାଇଁ ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀ ରୋଗୀ ସେବା କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ କହୁଛନ୍ତି ରୋଗୀ ସେବା ଠାରୁ ପୁଣ୍ୟ ନାହିଁ  ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀଙ୍କ ଡ଼।କ୍ତରୀ ପାଠ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି ବିଜେଡି ନେତା। ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀ ୧୦ବର୍ଷ ହେଲା ଡ଼।କ୍ତରୀ ପାଠ ଠାରୁ ବହୁ ଦୁରରେ ।  ଡ଼।କ୍ତର ମାଝୀଙ୍କ ଡ଼।କ୍ତରୀ ପାଠ ବିଷୟରେ ମନେ ଅଛି  ବୋଲି ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଛି  ? ରୋଗୀଙ୍କ ରୋଗ ଚିହ୍ନି ପାରିବେ  ବୋଲି ବିଜେଡି ନେତା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

 ଡାକ୍ତର ପ୍ରଫୁଲ ମାଝୀ ଏହା ରୋଗୀ ସେବା କଥା କହୁଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ଏହା ଏକ ପଲିଟିକାଲ୍‌ ଷ୍ଟଣ୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts